Šílenství gruftiesáků a gotiků

Gruftiesaci a Gotici - Bravo 94Jak jistě víte, většinou se snažíme znovuoživovat seriózní články o kapelách, ovšem o příspěvek z někdejšího časopisu MaxiSuper věnovaný "gruftiesákům" a gotikům vás zkrátka nemůžeme ochudit...
Ale ještě předtím taková ta klasická omáčka - V rubrice "Retro" opět oprašujeme nejrůznější lahůdky s gothic příchutí, posbírané ze stařičkých tištěných hudebních (i jiných) magazínů zavátých neúprosným nánosem času. Ty pro vás znovu opucováváme, pulírujeme a vracíme do oběhu. Důvodem pro toto počínání je zaprvé snaha o zachování informací (neboť papírové časopisy ve srovnání s e-podobou většinou neoplývají přílišnou životností), zadruhé abyste věděli, co se o goths, této kultuře a kapelách psalo před deseti, dvaceti lety a měli srovnání, o kolik vnímání médii postoupilo. V neposlední řadě se také  domníváme, že tyto články mívají i po tak dlouhé době informační hodnotu.

Podílet se na obsahu této rubriky samozřejmě pořád můžete i vy, pokud máte někde zašantročené podobné časopisy se souvisejícími články, které byste byli ochotní nascanovat (případně zapůjčit k nascanování) a dát našim čtenářům k disposici skrze CZ Sanctuary, ozvěte se, prosím, na mail redakce (at) sanctuary.cz. Předem děkujeme!

A teď již  k onomu článku, ve kterém k nám přes propast 15 let autor Baklažán pohovoří o rozdílech mezi grufties a goths, a zároveň se prostřednictvím tohoto stroje času podíváme, jak scéna před touto dobou žila a vypadala.

Šílenství gruftiesáků a gotiků
Napsal: Baklažán
Časopis: MaxiSuper, 1994

Klikněte pro zvětšení - Gruftiesaci a Gotici - Bravo 94

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.