Netopýří rej ovládne dnešní program České televize

Dnes v 15.10 odvysílá druhý kanál České televize pořad PORT, jehož část bude věnovaná naším okřídleným mazlíčkům, projektu Nyctalus, který CZ Sanctuary dlouhodobě podporuje a záchranným stanicím pod názvem "Netopýři nosí štěstí".

bats

Stanice Nyctalus vás vyzývá k pomoci:

Na webové adrese http://www.ceskatelevize.cz/porady/10121359557-port/734-netopyri-prinaseji-stesti/ můžete vstoupit do diskuze. Budeme rádi, když tak učiníte. Dnes od 15.40 bude na chatu naše veterinářka Pavlína Hájková a Petra Schnitzerová. Svoje dotazy můžete poslat již teď. Čím více dotazů, tím větší šance, že netopýrům bude věnována pozornost i v dalších pořadech.

Pomozte netopýrům svým dotazem!

Můžete se ptát třeba na nejčastější zranění, na plesnivé netopýry a syndrom bílého nosu, na zasypávání starých důlních děl včetně Žebračky, jak se zbavit netopýrů v baráku, co dělat, když vlítne do bytu, co dělat když se chystá zateplení a v paneláku jsou netopýři, ale klidně i jestli vidí, proč spí zimním spánkem, jak dlouho žijí, jak daleko létají, kolik mají mláďat, zda se mohou přemnožit, zda mají parazity, jestli se dají chovat doma jako mazlíci, jestli koušou, čím se živí, jestli jsou celý rok v jeskyni...

Ptejte se na cokoliv, i zdánlivě stupidní dotaz může být nahrávkou na výbornou odpověď.

Anotace ČT:

Netopýři bývali považováni za nečisté zvíře, vyslance ďábla, vtělení upíra. Díky lidovým pověrám si v minulosti zřejmě užili své. Dnes jsou ohroženým druhem a lidé se jim snaží pomoci. Národní síť záchranných stanic pokrývá celé naše území a přijímá do péče i netopýry. I když netopýr létá jen v noci a jeho siluetu známe z pohádek jako zlověstnou, je to užitečné zvířátko, které nás zbavuje žab a nepříjemného hmyzu. Ostatně v Číně je znakem největšího štěstí seskupení pěti netopýrů: symbolizují dlouhověkost, bohatství, zdraví, ctnost a přirozenou smrt.

 


 

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

jééé, mazlíci budou v televizi, to budu ještě v práci:-( Nahrejte to někdo!!!
Lyrel: Doufam, ze to bude pak na netu v archivu - video na nahrani mam, i spousta krasnejch VHSek,coz o to...ale nemam televizi :D
Všechno, co jste kdy chtěli vědět o netopyrech(ale báli jste se zeptat)! tak doufam, ze se dockaji nejakych zajimavych dotazu.
porad je zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10121359557-port/211563241900027/
Díky za link, taky nemám TV. Přiznám se, že jsem si myslela, že se netopýr může zamotat do vlasů, tak teď už se teda bát nebudu. :lol:

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.