Live: Nine Inch Nails, Treponem Pal

Díváte se na nadpis a nervózně se ošíváte, že jste něco prošvihli? Kdepak, to si dnes v rubrice Retro jen vzpomeneme na památný první koncert Nine Inch Nails v našich končinách za asistence Treponem Pal. A jen pro doplnění, jedná se už o druhou retrorecenzi tohoto koncertu na našem webu, tu první najdete TADY.

 

Zdroj: P. Hoffmann (díky!)

V rubrice "Retro" opět oprašujeme nejrůznější lahůdky s gothic příchutí, posbírané ze stařičkých tištěných hudebních (i jiných) magazínů zavátých neúprosným nánosem času. Ty pro vás znovu opucováváme, pulírujeme a vracíme do oběhu. Důvodem pro toto počínání je zaprvé snaha o zachování informací (neboť papírové časopisy ve srovnání s e-podobou většinou neoplývají přílišnou životností), zadruhé abyste věděli, co se o goths, této kultuře a kapelách psalo před deseti, dvaceti lety a měli srovnání, o kolik vnímání médii postoupilo. No a zatřetí se domníváme, že tyto články mívají i po tak dlouhé době informační hodnotu.

Podílet se na obsahu této rubriky samozřejmě pořád můžete i vy, pokud máte někde zašantročené podobné časopisy se souvisejícími články, které byste byli ochotní nascanovat (případně zapůjčit k nascanování) a dát našim čtenářům k disposici skrze CZ Sanctuary, ozvěte se, prosím, na mail redakce@sanctuary.cz. Předem děkujeme!

Tento koncertní report z rubriky Retro pochází z června roku 1994 a vyšel v někdejším hudebním časopisu Bang! Jaroslav Rudiš a Petr Pýcha v něm shrnuli nejzásadnější momenty nezapomenutelného koncertního nášupu. Příjemné počtení!

 

Nine Inch Nails, Treponem Pal
Napsal: Jaroslav Rudiš, Petr Pýcha
Časopis: Bang!, 22.6.1994, str.10

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.