Černá na černé

Černá na černéPamětníkům, kteří hltali hudební časopisy, bychom zřejmě Janu Kománkovou a časopis Rock&Pop připomínali zbytečně. Na seriál "Neznámé slasti" si však mnozí možná již ani nevzpomenou, a jelikož se v rámci této série před patnácti lety psalo i o gotice, nemůžeme tento článek jen tak minout.

Zdroj: Persefona a Vanessa (díky!!!)

Ale ještě předtím taková ta klasická omáčka - v rubrice "Retro" oprašujeme nejrůznější lahůdky s gothic příchutí, posbírané ze stařičkých tištěných hudebních (i jiných) magazínů, zavátých neúprosným nánosem času. Ty pro vás znovu opucováváme, pulírujeme a vracíme do oběhu. Důvodem pro toto počínání je zaprvé snaha o zachování informací (neboť papírové časopisy ve srovnání s e-podobou většinou neoplývají přílišnou životností), zadruhé abyste věděli, co se o goths, této kultuře a kapelách psalo před deseti, dvaceti lety a měli srovnání, o kolik vnímání médii postoupilo. V neposlední řadě se také  domníváme, že tyto články mívají i po tak dlouhé době informační hodnotu.

Podílet se na obsahu této rubriky samozřejmě pořád můžete i vy, pokud máte někde zašantročené podobné časopisy se souvisejícími články, které byste byli ochotní nascanovat (případně zapůjčit k nascanování) a dát našim čtenářům k disposici skrze CZ Sanctuary, ozvěte se, prosím, na mail redakce@sanctuary.cz. Předem děkujeme!

Ale nyní již slíbený díl "Neznámých slastí", dnes rozdělený trochu netradičně. Zub času se totiž na původním výtisku Rock&Popu poměrně podepsal a některé pasáže jsou tak hůře čitelné. A proto Vanessa, která nám článek poskytla, obsah srdnatě přepsala z originálu do samostatného článku. Náš dík jí proto tentokráte patří hned dvakrát - díky, díky!

Černá na černé (víc než Lady in Black)
Autorka: Jana Kománková
Zdroj: Rock&Pop, jaro 1995
Přepis: Vanessa

cernanacerne_orig cernanacerne_prepis

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.