After Live - The Creatures

The CreaturesSiouxsie Sioux a Budgie - bývalí partneři na poli hudebním i manželském, kteří zanechali ve vývoji (nejen) gotické scény svůj nesmazatelný otisk. Ačkoliv se v současnosti cesty tohoto páru rozdělily (zejména po rozvodu roku 2007), nezaškodí podívat se o deset let zpět, do doby jejich intenzivní tvorby, kdy si s oběma protagonisty u příležitosti vystoupení The Creatures v Praze povídala Jana Kománková.

Zdroj: Veronika (děkujeme!)

Rubrika "Retro" slouží jako místo, kde soustředíme zajímavé články ze starých médií za účelem zachování informací (neboť papírové časopisy ve srovnání s e-podobou většinou neoplývají přílišnou životností), ale i pro zvýšení povědomí o tom, co se o goths, této kultuře a kapelách psalo před deseti, dvaceti lety (a i srovnání, o kolik vnímání médii postoupilo). Příjemným bonusem pak je, že některé články mívají i po tak dlouhé době informační hodnotu.

Jelikož podobných klenotů nikdy není dost, pokud máte nějaké v záloze, nebo je u někoho objevíte a mohli byste je naskenovat/zapůjčit k naskenování, budeme moc rádi, pokud se nám ozvete na adresu redakce@sanctuary.cz. Předem děkujeme za pomoc!

A nyní již vraťme kalendář zpět do roku 1999, kdy si Jana Kománková povídala se Siouxsie a Budgiem pro časopis Rock&Pop.

After Live - The Creatures
Napsala: Jana Kománková
Foto: Archiv kapely
Médium: Rock&Pop (květen 1999, s. 98)

Klikněte pro zvětšení

 

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.