Poslechněte si překvapivý remix Zoly Jesus od Davida Lynche

Dosti nečekaně vytasil i David Lynch se svým shrnutím za rok 2011 - naráz jej nabízí všem, kteří vloni ocenili jeho vstup do sólové hudební dráhy i vynikající českou premiéru americké performerky.

DavidLynch22

A stejně jako v otvíráku desky "Crazy Clown Time", působivé hostovačky Karen O, ukazuje Lynch, jak obrovský potenciál mají jeho hudební podklady krášlené výrazným dámským vokálem.

 

Remix písně od Niky Rozy Danilové -"In Your Nature" z loňského oslavovaného alba "Conatus" - je překvapivý z více důvodů. Jednak jako důkaz Lynchova přetrvávajícího zájmu o současný hype na americké indie scéně, zejména ale jako průlom v Zolině neprůstřelném odsuzování remixů. Až doposud totiž každou nabídku o přetvoření jedné z jejích písní skálopevně odmítala v obavách, že nové přepracování je připraví o původní kontext.

 

"Když se vás ale zeptá David Lynch, jestli by mohl zremixovat vaší skladbu, neodmítnete." , přiznává performerka údiv režisérova zájmu o její tvorbu.  


Jak píše server Pitchfork.com, Danilova přišla do styku s Lynchovou tvorbou poprvé ve 12 letech, kdy se jí do ruky dostala jeho celovečerní prvotina "Eraserhead". Na základě této informace si umíme docela dobře představit, co ovlivňovalo v letech dospívání temné vize této gothpopové víly. 

 

Na otázku, jestli se Zola domnívá, že by remix mohl být začátkem Lynchovy spolupráce na jejím novém videoklipu odpovídá ironicky "Takové otázky si raději ani nekladu, na to mám moc strach"

 

REMIX SKLADBY "IN YOUR NATURE" SI MŮŽETE POSLECHNOUT ZDE.

 

 

 

Zdroj: http://www.pitchfork.com/news/44991-listen-david-lynch-remixes-zola-jesus/

 

 

 

 

 

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.