Nová vlna francouzského a polského post-punku míří do Prahy

V sobotu 18. února svou českou premiéru odehrají post-punkeři Joy/Disaster z Francie a jejich mladší kolegové Cabaret Grey z polské Lehnice.

V sobotu 18. února se po dlouhých pěti letech do Prahy vrátí post-punkeři Joy/Disaster z Francie. Na české premiéře je doprovodí jejich mladší kolegové Cabaret Grey z polské Lehnice.

cabaretGrey

Jednou z kapel, které za poslední léta určovaly směr subžánru "post-punk-revival" míří na pozvání Sanctuary.cz do Prahy.

 

Francouzská čtveřice Joy/Disaster, která inspiraci curtisovským temnopunkem nezapírá již ve svém názvu. Pánové Nico (lead vokál), Simon (kytara), Fred (baskytara) a Julien (bicí)  přijíždí v rámci turné k letošní desce „Sickness“. Ta má vyjít právě v únoru tohoto roku na labelu Manic Depression Records. J/D se jako jeho nová akvizice zařadili po bok současné vlny deathrock/post-punkových favoritů jako jsou The Cemetary Girlz, Jacquy Bitch či Bodysnatcher. 

 

Předkapelou jim bude pětice Cabaret Grey, složená z vedoucích postav polské deathrockové scény. Jednou ze stěžejních osobností sousední scény je právě jejich zpěvačka Salomea Wrona, častá návštěvnice mezinárodních goth parties v Praze, poprvé však živě v čele své post-punkové sebranky. Kapela funguje teprve od jara roku 2010, kdy se Salomea obklopila dalšími milovníky temných, osmdesátkových kytarovek a dohromady začali vytvářet současný zvuk. Ten se dá najít někde mezi alkoholem podlitými večírky polských ortodoxních punkerů a kontrastní atmosférou hypnotického coldwavu. 

 

joyDisaster

 

Večírek ve klubovém slezišti pražských „grufties“ odstartuje s 8 hodinou večerní a následovat bude žánrovou afterparty v čele se Sanctuary.cz DJ crew. 

 

 

 
JOY/DISASTER SWEETIE MONKEY - SINGLE 201

 

 

   

 

 

 

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.