Hvězda neofolku Rome přijede už za pár dní do Prahy

rome_sCZ Sanctuary vás zve na ojedinělý neofolkový večírek ve skvělé společnosti tří neobyčejných hudebních těles. 

ROME (LUX)

Největší současná hvězda neofolkového nebe. Lucemburčan Jerome Reuter spojuje v hudbě Rome rockovou melodiku Nicka Cavea a Leonarda Cohena s estetikou kapel a projektů, které hluboce zajímá historie evropského kontinentu posledních dvou století. V příbězích až s filosofickým přesahem najdeme bolavá období fašistického Španělska, Beneluxu nebo niterné pocity ze současné pozice Evropy, ověnčené názory Bertolta Brechta, Pabla Nerudy, HM Enzensbergera nebo Gustava Landauera.

Silnou pozici si Rome vybudoval už prvními deskami na legendární labelu Cold Meat Industry, postupem času ale elektroniky v jeho skladbách ubývá a v současné době až na nezbytné neofolkové recitativy z historických análů, je hudba Rome čistě akustickou záležitostí.  V letošním roce vydává ambiciózní trojalbum "Die Aesthetik Der Herrschaftsfreiheit" u současného renomovaného vydavatele Trisol a s ním přijíždí na exkluzivní koncert v plné, tedy pětičlenné sestavě na současném vrcholu popularity a tvůrčích sil. 

 


Rome - Das Feuerordal

THE STRANGER'S DIARY (SK)


Jako předkapela se představí v pražské premiéře slovenská skupina The Stranger's Diary, kteří se podobně jako Rome v poslední době pohybuje v mysteriózně akustických vodách. Alternativní hudební projekt kytaristy a skladatele „Strangera“ – Milana Petkaniče ze Slovenska (Nové Mesto nad Váhom) charakterizuje svůj styl jako černý romantismus (black romantic). Zpočátku hráli hudbu, která se nachází někde mezi Joy Division a Dead Can Dance, což je opravdu široká paleta temné hudby v elektrifikovaném podání, v současné době se pětice prezentuje převážně jako unplugged těleso. 

Kromě vlastní tvorby, což je jejich prvořadý cíl, rádi hrají na svých koncertech také coververze písní od interpretů, kteří jsou pro ně trvalou inspirací, jako například Joy Division, Bel Canto, Siouxsie & The Banshees, This Mortal Coil, Julee Cruise a dalších.


The Strangers Dieary


MAREK PRCHAL

A do třetice všeho dobrého, máme pro vás i třetí akustický špíček, kterým je akustický blok EBM hitů v nezaměnitelném podání Marka Prchala a doprovodu. Marek je kreativní persona. Výrazná osobnost domácí reklamní scény (idea maker řady významných kampaní, ale i vtipný glosátor na Mediář.cz), buddhista, ale hlavně dlouholetý fanoušek tvrdé elektroniky. Jeho blok tvrdě elektronických předělávek má vtip a nadhled. Ideální oddych mezi dvěma vážnými porcemi akustické muziky.

ROME (LUX),THE STRANGER'S DIARY (SK), MAREK PRCHAL (CZ)
15. října 2011
Praha, Chapeau Rouge, (Jakubská 2)
Vstup:  260 Kč v předprodeji na Sanctuary.cz / 350 Kč na místě

 

Rome

 

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.