John Lydon jako hrdina severské punkové komedie Sønner av Norge

Vzor mnoha prošpendlíkovaných puberťáků, leader znovuobnovených Public Image ltd. John Lydon, si zahrál sám sebe v ostře severském snímku o dospívání zdeptaného chlapce. 

S_nner_av_Norge_217465a

 

Anarchistický guru se objeví v jedné ze závěrečných scén snímku "Sønner av Norge" (Synové Norska) se vším nadšením jeho producentů, kteří ho bez přílišných očekávání připsali do scénáře a oslovili na jednom z koncertů PIL. Jaké to překvapení je čekalo, když obávaný pruďas Lydon na svoje krátké cameo radostně přikývl. Zpěvák později v médiích vtípkoval nad tím, že celou roli schválil hlavně kvůli penězům.

Zároveň se zde objevuje ještě jako dvacetiletý floutek Rotten na archivních videích Sex Pistols, které si vezme za vzor dvojice mladistvích kamarádů sužovaných osobními problémy natolik, že se jej rozhodnou filtrovat založením podobně rebelantské formace ve svém norském rodišti.

Snímek vznikl na motivy knihy Nikolaje Frobeniuse a na filmové plátno jej 17. září v rámci Toronto International Film Festivalu uvedl režisér Jens Lien.

 

Trailer - Sønner av Norge (Sons of Norway)

 

 

 

Zdroj: http://www.nme.com/news/john-lydon/59244

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.