3.4.09: SHORTREPORT: Exprese pro Afriku, Onanie a brambůrky

Za tajemným názvem "Exprese pro Afriku" se schovává výstava perverzních grafik plných kroutící se bioomasy Jana Krumphanzla. Exibice probíhá do 14.dubna v galerii U zlatého kohouta.

Ve čtvrtek (tedy čerstvě před pár hodinami) ještě půl hodiny před zahájením vernisáže avizovaného na 19.hodin pokuřoval před galerií prakticky osamělý chlapík schovaný za charakteristickými tmavými brýlemi a kšiltem obohaceným o logo NIN. Vedle něho na stole kromě plechovek Gambrinusu leželo mango. V tu chvíli asi tajemnější a perverznější než cokoliv, co čekalo návštěvníky uvnitř.

Kolem sedmé se Jan valí dolů po schodech s tím, že nakonec přeci jen někdo přišel ocenit jeho snahu o nečekaný odklon k charitativní činnosti. "Do prdele, tam jen to samej důchodce" zní z jeho úst a až při vyslyšení obsahu jeho proslovu chápeme, že pod často skloňovanou onanií, uspokojováním, sračkami a hovny se nejedna stařecká hůl prohla zděšením. Krátce předtím jsme si vyslechli o něco formálnější řeč kurátorky výstavy rušené nervózním zvonkem shora a darkambientem tlačícím se nedočkavě na řadu z reproduktorů. Několik slov si samozřejmě vyžádal i základní nástřel problematiky spojené s chudobou a bídou v Africe, na jejíž záchranu se do umělcem vlastnoručně vyrobené kasy vybralo nakonec několik slušných bankovek. Pak už nezbývalo než obdivovat krásy inspirované (v lepším případě jen) pohlavními orgány, zavěšené po schodišťové místnosti. Tři čtyři kusy se dokonce i prodaly, letka důchodců slintajících nad připraveném občerstvení vyluxovala poslední buráky ze země a my se s bednami na zádech po příjemném setkání a popití několika kelímků chutného laciného vína vytratili jak to jídlo ze stolu.

Fotoreport: http://galerie.sanctuary.cz/thumbnails-116.html

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Jo, hladoví důchodci jsou všude...na premiérách, vernisážích, reklamních večírcích - zkrátka všude, kde je možnost potenciálního jídla zdarma...ale nedivme se, ty důchody nejsou nic moc.... :dry: :D
No pokud vím, tak poslední brambůrky a buráky vyluxoval Pez :D
To neni pravda! Ja jen dopil dzban s bilym :D ...jeste tam po nas nejaky drobky zustali, nebo ne? :whistle:

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.