Report z Prague Gothic Treffen Vol. 2

Dne 23. června proběhlo v žižkovském klubu Jet v pořadí již druhé setkání příznivců gotické subkultury "Prague Gothic Treffen". A jaké bylo?
 


Ve zkratce řekněme, že dobré, i když komplikované a místy trochu divoké. První komplikací bylo, že hlavní živý host večera, slovenský orchestral/industrial projekt Phragments, na vlastní kůži zažil, jak vrtkavá je moderní technologie. Zhruba tři dny před PGT 2 se totiž laptop s daty rozhodl zkolabovat, čímž Phragments definitivně znemožnil vystoupit. Den před PGT se navíc omluvila DJ Rose a hrozilo, že se ani DJ Ark kvůli nemoci nebude moci zúčastnit. O to více si ceníme, že i přes nemoc srdnatě dorazil do Prahy a zahrál - díky! Přesuňme se nyní na sobotu, osmou hodinu, kdy jsem po náležitých omluvách a příšerných zdrženích konečně dorazil do Jetu.

První reakcí bylo příjemné překvapení, klub již okupovala dobrá čtyřicítka neméně příjemně vypadajících lidí, kteří posedávali jak nahoře u baru, tak ve sklepních prostorách klubu, popíjeli pivko a bavili se. S úlevou zjišťují, že Nathan z projektu Grimbergen je připraven, Pavel z Radia Akropolis pilně distribuuje naše dotazníky, které nám mají pomoci se směřováním další verze CzS, mezi lidi, a Paesant se Samem zodpovědně stojí u našeho stánku s plackami, nášivkami, tričky a losy do tomboly. Spěšně zapojujeme se Silverem projekci a dáváme do slideshow fotky z Nosferatu Night. Vítám se se starými známými ze všech koutů republiky, mám radost, že zase všechny vidím. Přitom po očku sleduji ty, které zatím nemám tu čest znát a těším se, až se dáme do řeči. A je tu devátá hodina a tedy čas zahájit akci.

Silver se chápe mikrofonu, vítá účastníky akce, najednou padne moje jméno, takže, zaskočen, vykoktám něco organizačních podrobností, a pak už rychle pryč, pustit projekci a nechat hrát Grimbergen.

**Grimbergern - hypnotická introspektivní cesta**

Nathan, jediný člen projektu Grimbergen, je bezesporu nadaným muzikantem, který svůj ambientní set netradičně doprovázel živě hranými nástroji. Ke slovu se tak dostala baskytara prohnaná několika různými efekty, rytmické pady, a dokonce Nathanův hypnotizující vokál. Právě ten byl ovšem asi jedinou trhlinou v jinak profesionálním výkonu, neboť někdy ne zcela sednul do harmonie. Celkový dojem z performance Grimbergen, která mi místy náladou připomínala L'ahkou Múzu, je ovšem kladný. Působivá vizualizace pěkně dotvářela snovost celého představení, a lákala tak diváky na toulky do svých niter. Pravdou zůstává, že přes nesporné kvality projektu Grimbergen asi nebylo jeho zařazení na rozpis večera šťastnou volbou. Příště musíme zohlednit to, že lidé se přijdou především bavit, protože namísto očekávaného naladění se na temnou notu se účastníci spíše nudili a hudba je rušila v komunikaci. Deset minut před desátou tedy Nathan oznámil poslední píseň, přihodil jeden přídavek, a ke slovu se dostal DJ Ark.

**DJ sety**

DJ Ark, zkušenostmi ošlehaný harcovník gothic parties, a hlavní postava Gothic Party Brno rozhodně ví, jaké songy nemají na podobných akcích chybět. Během jeho hodinového setu, zaměřeného na gothic rock a batcave návštěvníci zase ožili, dali se do řeči a začali i korzovat po klubu, kupovat losy do tomboly a prostě se bavit. Jako projekce pro dotvoření atmosféry byl zvolen expresionistický snímek Metropolis, a já jsem si mohl za blikání filmu poprvé pořádně prohlédnout lidi v sále. Ačkoliv nemám nic proti metalovým trikům a dalším atributům této scény, byl jsem velmi příjemně překvapen, že takto oblečených lidí bylo v sále minimum, že si většina opravdu dala tu práci s oblečením, a k vidění tak byly velmi zajímavé modely, od středověku až k postpunk a cyberpunku. Pak jsem se seznámil s Krysou a zapomněl na čas, neboť jsme mluvili o spolupráci na jedné hodně zajímavé akci, a jestli ta vyjde, máte se opravdu nač těšit! ;) Takže tu najednou byla jedenáctá, žezla u mixpultu se chopil DJ Maldoror, a Silver ohlásil vyhlašování výsledků tomboly na půl dvanáctou. Zmiňovaná půlhodinka v předlosovacím stresu utekla jako nic, takže než jsme se otočili, už jsme stáli se Silverem, Paesantem a Nathanem z Grimbergen na pódiu.

**Tombola**

Nakonec se sešlo dohromady dvacet cen, které nám věnovali: Legion W, Radio Akropolis, Monopol Records, Nosferatu Gothic Shop, D Smack U Promotion a Interkoncerts, kterým touto cestou moc děkujeme! Celkový počet losů, které se na poslední chvíli prodaly, se šplhal někam k počtu 90, takže o ceny byl celkem zájem. V průběhu asi dvaceti minut vylosoval Nathan dvacet čísel, které byly odměněny, při čemž se stalo, že si několikrát šel pro výhru i stejný člověk (rekord drží pravděpodobně DJ Mirage, který zakoupil 23 losů). Došlo i ke kuriózní situaci, kdy jeden výherce získal zároveň 10 % i 20% slevu u Nosferatu. Po rozdání výher se část lidí přesunula do horního patra k baru, někteří si vzali pivo ven na ulici, nadýchat se vzduchu příjemné letní noci, což se nám ostatně stalo později osudným. Mezitím dole v klubu DJe Maldorora vystřídal DJ Cassiel, který zásobil lidi především dávkou electro hudby. To, pravda, ne každému sedlo, a proto jsme se domluvili s DJ Miragem, který měl hrát po Cassielovi, aby se přešlo k hudbě přístupnější gotické veřejnosti. Bohužel, když se ručička hodinek přehoupla přes asi čtvrt na dvě, a první lidé začali spontánně tančit, měla akce skončit.

**Konec zábavy a Exodus**

Za koncem akce ovšem nemělo stát nic z naší strany, ale aktivní obyvatelé Žižkova, kteří si mimořádně nestěžovali na hluk v klubu, ale před ním. Nedokážu si představit, kolik hluku může způsobit pár normálně si povídajících lidí stojících s pivem před klubem, ale Městské policii se to zdálo asi až příliš, a tak naprosto bez snahy a ochoty rozumně se domluvit nařídili akci okamžitě ukončit a klub uzavřít. Zajímalo by mne, jestli by se pánům v uniformách zdál hluk tak neúnosný i v případě, že by před klubem nepostávalo pár správných černooděnců, ale například hasiči v uniformě, IT technici v sakách, nebo hlouček jeptišek. Dostali by taky pokutu za rušení nočního klidu a nařízení zavřít klub? No nic, na prosbu provozního klubu jsme za pochopitelného reptání klub sbalili a opustili, všichni patřičně rozhořčeni, a vyrazili směr k nedalekému klubu Blind Eye, který se zdál být celkem důstojným místem na afterparty.

**Hledání**

Pohled na zhruba třicítku stylově oblečených goths mašírující noční Prahou musel asi vypadat pro okolí dost impozantně, a i nálada byla navzdory okolnostem celkem dobrá. Pravda, na trase Jet - Blind Eye část lidí, včetně Silvera odpadla a do klubu už nedorazila, ale ani pro pětadvacet lidí nebylo v Blind Eye místo. Tak tedy započalo naše chmurné putování nočním Žižkovem, během kterého tato čtvrť v našich očích ztratila pověst centra nočního života. Než se nám podařilo zakotvit v Lynchovském nonstopu na náměstí Jiřího z Poděbrad, prošili jsme více než 5 (!) podniků, ve kterých najednou museli strašně zavírat. Asi nemají provozovatelé zájem vydělat.

**Konec**

Konec tohoto tragikomického příběhu je tedy namísto roztančeného Jetu situován do nonstopu příznačně nazvaného "Azyl Bar", kde solidární místní čekají s odvážnými mimopražskými na jejich ranní spoje. K pití pouze Zlatý Bažant (třetinka za 18,-), z hudby pouze tv stanice Óčko, prokládaná hudrováním číšnice. No co, lepší, než do rána chodit městem. Kolem půl čtvrté se tedy zvedá první část výpravy a odchází směrem k Hlavnímu nádraží, odkud něco po čtvrté odjíždějí první spoje. My ostatní čekáme do šesté hodiny, kdy jsme nemilosrdně vylifrováni i z nonstopu, a rozjíždíme se tedy do svých domovů. Muzzug, který má koupenou jízdenku na 8:30 z Florence odmítá nabídky na přespání a vyráží spolu s Darkorionem vstříc rannímu slunci. Jak ovšem končí jejich příběh se musíte zeptat jich.

**Závěr**

Co říci na závěr? Nebýt zásahu Městské policie (achjo, proč máme zase smůlu??!?!?!), dovolil bych si sám za sebe zhodnotit akci jako skvělou, a v mnoha ohledech pro mne i skvělá byla. Sešlo se dohromady asi 70 lidí, a spousta nových tváří. Poznal jsem se s dalšími skvělými postavami, tak doufám, že vy taky. A taky věřím, že s těmi, se kterými jsme se nestačili poznat teď, to doženeme příště ;)! Už jsem to jednou psal do diskuse, ale dovolte mi, abych znovu moc poděkoval všem, kteří na Prague Gothic Treffen 2 dorazili, kteří se přišli bavit a kteří navíc podpořili CzS. Doufáme, že všem, kteří si koupili triko, placku, nebo nášivku, budou tyhle věci dlouho přinášet radost, tak, jako nám přinesla tahle akce. Díky moc všem! Fotky naleznete v průběhu dneška/zítřka v naší Galerii, pokud máte nějaké, které tam chybí, posílejte, prosím, na redakce@sanctuary.cz.. A abych nezapomněl - dole v Jetu zbylo nějaké sako a dva batohy, takže kdo je postrádá, jsou k vyzvednutí na baru v Jetu, mimopražští ať mi napíšou na Ezechiel@sanctuary.cz spolu s popisem obsahu, zajdu je kdyžtak vyzvednout.

**"Fotoreport":[http://sanctuary.cz/galerie]** v CzS galerii.

Za CZ Sanctuary

Ezechiel

P.S. Zbyla nám nějaká trika (**3 x velikost S a 4 x velikost M**) a nášivky (11 kousků), a jsou i placky ještě, takže zájemci pište prosím na redakce@sanctuary.cz a do předmětu napište buď "triko", nebo "nášivky", nebo "placky", podle toho, co budete chtít.

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Nemáte proč smutnit, akce aspoň skončila stylově;-) Bylo to moc príma. Těším na fotky.
Muzzug i Darkorion uz stihli jen jedno pivko v nejakem nonstopu blizko Vaclavaku, kam zamirili na radu Mestske policie a kde se opet setkali s Mestkou policii (!), zde bylo ovsem vsechno v pohode. Pak odjeli kazdy svym smerem vstric dnum vsednejsim. Darkorion ale zrejme kvuli svemu oblibenemu dresscode jeste podstoupil jiz ponekolikate proces legitimovani policii ve vlaku kategorie EC.
Na mě naštěstí hoši z MP jen čuměli se zdviženým obočím, nemám totiž občanku a pochybuju že bych jim vysvětlila, že ten zelený papírek co mi dali na úřadě nejsou papíry na hlavu, ale moje dočasná legitimace. Každopádně super akce, skvělé zhodnocení Ezechieli, Nathan byl...no, hypnotizující a teráska osvěžující. Díky, díky, díky. ;-)
pěkná akce,dobře jsem se bavila,jen kámošce bylo blbě z těch černejch krušovic a to tak že fest takže jsme museli opustit klub těsně před tombolou.ale jinak jsem ráda,že jsem poznala dalši lidi.nakoupila jsem tričko,placky,nášivku a hned v pondělí jsem v tom vyrazila do práce.jo na těch fotkách z Nosferatu Night jsem se poznala.jsem tam s Damianem.těším se až se všichni zase sejdem. :-P :-)
tak akce suprová, jsem ráda, že i přes chvilkové váhání (v sobotu ve čtyři ráno, kdy mi zvonil budík, abych to postíhala), jsem dorazila, ale zklamala mě tělesná schránka, podlehla nevyspání (mno jo, jen co jsem se vrátila z vody, tak zase další cesta, absolutně jsem nebyla vyspaná)...Takže vám všem mocmocmoc dík za fajn party, byla jsem maximálně spokojená:-)
Dekuji vsem organizatorum za prijemnou akcicku. Skoda jen tech mestskych policajtu....ale mam dojem, ze se tohle vetsinou stava v klubech, kde na to vubec nejsou zvykli, mit tam takove akce. Napr. pocet obsluhujiciho personalu 1 v sobotu vecer mi fakt prijde uplne proti zdravemu rozumu. Navic obsluhoval jakoby umiral. Ale vim moc dobre, ze je tezky vybrat spravne misto....
Bylo to suprový!!!!...jen mě mrzí, že moji známí museli kvůli mě opustit akci dříve, než zamýšleli, jelikož jsem byla u nich ubytovaná...Ale ty černý kyselý Krušovice fakt vykonaly svý...Těším se na další akci ...a každopádně si to snad už pořádně užijem až do konce... ;-)
Už se taky těším na fotogalerii, myslíte, že byste mohli k jednotlivým fotkám napsat i popisky? Ten kdo vás nezná si alespon udělá obrázek.
Parádní akce, rád jsem Váš viděl, poznal nové lidi ;-)
Akce se povedla a že to nevyšlo jak se předpokládalo to se nedá nic dělat ale to se stává občas...Rozhodně jsem rád že jsem nechyběl a poznal osobně zas nový skvělí lidi a těším se na další akcičky. ještě jednou díky ;-)
Adda Cruel taky nakonec přece jen dorazila domů v pořádku :-D :-D<br /><br />Mimochodem, jukněte sem, tady je report z akce Z MÉHO OSOBNÍHIO POHLEDU: <br />"UnHoly Bible":[http://addelaide.bloguje.cz/554737-prague-gothic-treffen-vol-2.php]
[8]v nejblizsi dobe se v galerii fotky objevi, poak uvidime co se da delat;-)
jo a děkuju za hlídání foťáku:-D
[1] Děkujem, no, svým způsobem byl i ten pochod vlastně celkem dobrej, takhle s odstupem času ;-) Jen škoda, že jsme nestačili pokecat...<br /><br />[2] Mnjo, sakra, to je daň za to, když se člvoěk obleče jinak, než je "běžné", věřím, že se to stává i na jiných scénách....<br /><br />[3] Děkuji za chválu, zase až tolik jsem se s tím reportem nechtěl patlat, aby tu byl co nejdřív a vzpomínky nevybledly ;-) Jinak škoda, že patříš do té skupinky lidí, se kterými jsem se bohužel nestačil seznámit, pokecat - tak příště ;-) Jinak ten nápad s pražským picnicem jsem četl, zkusím to promyslet ;-)<br /><br />[4] Stejně jako s Eriee a Lyrel - snad se podaří pokecat příště, jsem rád, jeslti se akce líbila a stála za cestu ;-) <br /><br /><br />[5] Jo, to je škoda, rád jsem vás konečně s Frodem poznal naživo, a jsem fakt rád, že jste přicestovali takovou dálku. Hele, to jste do čtyř do rána pobíhali po Praze a čekali na ranní vlak? 8-O<br /><br /><br />[6] AJ, další paní na holení, s kým jsem nestačil pokecat... :-D :-( Jak to tak čtu, tak jsem zase tolik lidí valstně nestihl :D :-( S tím klubem máš pravdu, no, zase tyhle kluby bývají většinou vstřícné k pořadatelům akcí, protože chtějí, aby tam byli lidi....no tak nevím, kam příště....nebýt těch Měšťáků, tak je Jet dobrý místo....<br /><br /><br />[7] A zase další, s kým jsem nestačil pokecat..... :-D Mnojo , nejsi sama, už mi taky pár lidí vyčetlo, jak jsme mohli domluvit klub, kde točí KRUŠOVICE! 8-O :-D Nicméně přiznáváme, že při zařizování jsme řešili spíše jiné kvality klubu nežli pivo... ;-)<br /><br />[8] Takže s příště zúčastníš? ;-)<br /><br />[9] Moc rád jsem Tě zase viděl, a věřím, že se uvidíme, když už ne dřív, tak an CastleParty ;-) Napadlo nás letos udělat něco jako "českou stanovou čtvrť", tak pokud by to vaší část výpravy zaujalo, můžeme to naplánovat" ;-) <br /><br />[10] Nápodobně, děkujeme za návštěvu, akorát jsi taky na mym seznamu, koho jsem nestačil poznat...achjo, jak se tak čtu zpětně, jsem pěkná ostuda.... No nevadí, tak příště ;-)<br /><br />[11] Jo, Ty's to měla dost zajímavý, nicméně doufám, že Tě to neodradí od dalších akcí ;-)
Ezechiel- myslím že jsme se spolu bavily o městké pilicii a řešili měřený hluku hygienickou stanicí :-)
I já připojuji k poděkování za vydařenou akci,ony komplikace včetně pochodu bych považval spíše za zajímavé zpestření,rozhodně nic tragického :-) Tak ať se brzo dočkláme opakování
Ezechiel: Jasně, že se zúčastním, nepřítomnost na téhle akci mě bude mrzet ještě dlouho, nepřijít na další by byl hřích :-D, už se těším na další ročník, nebo se uvidíme už na Gothic party Brno? Jen doufám, že co nejdřív napíšou nějaký info...
Eze: mno, pobíhali...kdo to má čekat, že v takovémhle městě zavíraj nádraží a vlaky jezdí od půl páté...u nás to je buď nonstop, nebo se dá aspoň dokoupit lístek ve vlaku a jezdí to furt... 8-O
Eze-> Jo, myslím, že ať se vám to líbí, nebo ne, uvidíte mě ještě hodněkrát :-D<br /><br />Akorát si to teda příště nějak líp naplánuju, no ;-)
Tak jsem se sem konecne dostal...akce to byla velice prijemna, skvely lidi i atmosfera, ten ambient na zacatek nebyl spatny, ale na me to melo docela utlumujici efekt:-) zkysle cerne krusovicky trochu zamrzely, ale to se stava. Zato mestaci, co se probrali a prijeli zamrzeli o dost vic, i kdyz nocni pochod "za prava gothiku" Prahou mel svoje kouzlo :-D nakonec dojezd v nonstopu, kde jsem se pripojil k prvnimu mensimu exodu smerujicimu na Hlavak, abych chytnul vlak a tak jsem myslim jeste pokecal s Addelaide a Figi...a ted uz mi jen zbyva dokopat se k tomu, abych poslal fotky :-)
Jo lidičky. Bylo to oprvdu bezva. A díky tomu závěru to bylo pestřejší.....ale je to stejně škoda, že jsme nemohli zůstat tam....no co naděláme... :-) Říkejme si mí temní přátelé, alespoň nás neupálili...jen vyhodili....... :-D :-D :-D Ale jinak díky všem. Bylo to super a rád bych se podílel na rozkvětu tohoto společenství.... ;-)
[21]To radi slysime, ozvi se;-) redakce@sanctuary.cz
[15] Jo ahááá, tak už se mi zase spojujou tváře a jména, tak super...omlouvám se, asi jsme nebyli představení ;-)<br /><br /><br />[16] Děkujeme moc, jsme rádi, jestli se Ti akce líbila, a budeme doufat, že dorazíš i příště ;-). Teda, je pravda, že DJ Cassiel to možná trochu přehnal s elektronikou, a je škoda, že nedošlo na můj set, kam byli zařatzený i nový Specimen, ale jinak doufám, že to jako electro akce nevypadalo, jak nám bůhvíproč bylo párkrát vytknuto ....nebo co myslíš Ty? :-) <br /><br /><br />[17] Co jsem měl možnost mluvit s Arkem, Gothic Party Brno by měla proběhnout, takže se máš nač těšit ;-). <br /><br /><br />[18] tak to pardon, kdybych to byl býval věděl, tak bych vás varoval, ale upřímně moc často takhle v noci vlakem nejezdim...mno tak snad jste to neměli až moc dobrodružný...<br /><br /><br />[19] Nám se to líbí, počítáme s Tebou ;-) A hlavně neboj, ještě pár akcí a budeš tu jako doma :-)<br /><br /><br />[20] Děkujeme za návštěvu a za pozitivní zhodnocení akce :-) S ambientem, máš rpavdu, už jsme sami zpytovali svědomí, že to byl přeci jen asi trochu útlum, a s pivem to bylo taky trochu divoké, takže příště asi holt jiný klub, doufáme, že budou i jinde vstřícní tomuto druhu akcí. Ten pochod byl svým způsobem fajn, to souhlasím, jen kdyby trval o půlku méně, byl bych šťastnější.-...ale tak..aspoň jste viděli Žižkovskou ohyzdnost zblízka :-D Fotky dorazily, díky, dáme do galérky ;-)<br /><br /><br />[21] Děkujeme za všechno, čekáme mail, abychom se dohodli co a jak ;-)
Ještě k reportu<br /><br />"Mezitím dole v klubu DJe Maldorora vystřídal DJ Cassiel, který zásobil lidi především dávkou electro hudby. To, pravda, ne každému sedlo, a proto jsme se domluvili s DJ Miragem, který měl hrát po Cassielovi, aby se přešlo k hudbě přístupnější gotické veřejnosti"<br /><br />A jak to bylo doopravdy...<br /><br />Lyrel: tyjo, konečně pořádná hudba!<br />a po chvíli<br />Desmond: Už zase hrajou nějakej bigbít! 8-)<br /><br />Ale stejně vás máme rádi, aspoň za ten Ambient:-)<br /><br />EZECHIEL: No, měl jsi práce nad hlavu, ale pokud tě už neotravoval Vojta, tak já brzo budu-kvůli projektu:-)
Takže po několikáte opakuji, že se akce vydařila. Tedy až na ten uspávací začátek a poté noční pochod prahou, z kterého mě bolí nohy ještě dnes:-) Nj, platformy nejsou botky na delší tratě:-) Jsem ráda, že jsem opět viděla některé známe. Doufám, že bude PGT 3 bez policajtů:-) A omlouvám se, že jsem ke konci tak usínala:P
[24] Hele jenom se zmínil, ale bohužel ani s Vojtou jsem tentokrát nestačil moc pokecat, fakt je, že jsem tam furt kvůli nečemu pobíhal....okay, určitě otravuj, myslím, že si vzpomínám, o čem jsme mluvili a líbilo se mi to ;-) A ad hudba, tak to jste byli asi jedni z mála, za námi spíše chodili lidi, že by rádi slyšeli XIII. století a Lacrimosu ;-) Příště si prostě připravím svůj set, který projde všemi styly a bude ;-)<br /><br />[25] Poněkolikáte, díky, že's dorazil a ai přes platformy a nonstop byla statečná ;-)
To jsou ti, jak jim spadla beraní hlava do publika? :-) :-P
[27] Tak buĎ jsem dneska extrénmě nedůvtipný, anebo jsem o něco přišel :-D
Eze: no jo, užili jsme si to:-D
[29] A to je hlavní! ;-)
EZE: To je stará historka z koncertu XIII.století, dokonce tak stará, že možná je to jenom legenda, ale údajně při jednom koncertu přitáhli na podium naraženou beraní hlavu a máchali s tí tak, až jim upadla do publika:-))) Něco jako OZZYho holubice a následný netopýr:-) Prostě poučením je-hlubici hlavu ukousnete, netopýr vám to vrátí! (a dobře mu tak)
[23]Co se mě týká,tak s chutí dorazím i příště :-)Je pravda že vzhledem k ambientnímu úvodu a DJ Cassielovi to mohlo působit jako elektronická akce,nicméně nechyběly ani skladby klasických skupin deathrockové či gothic rockové scény,ať už Christain death,TSOM,All gonne dead a další,takže zde bylo určité hudební vyvážení(a chápu že elektroničtí artisté jsou na živé vystoupení o poznání dostupnější než třeba deathrockoví).Jen škoda že Ark nemohl vyslyšet mé prosby na zahrání Sex gang children,Sisterhoodu,45grave a dalších mých výmyslů,holt nebyli k mání.Ale věřím že příště to bude už jen a jen lepší ;-)Ale jak říkám,přese všechny menší či větší nedostatky jsem se bavil a to je hlavní
Eze: hlavně to, jak nás v jednom nonstopu přímo na nádraží vzbudil barman těsně předtím, než jsme si oba lehli obličejem do kávy :-D
[31] :D:D:D Tak tuhle historku jsem neslyšel, ale je dobrá...myslíš, že podobný atributy jako useknutá hlava by se měly na našich akcích objevovat? :-D :-D<br /><br /><br />[32] Tak děkujeme, rádi Tě uvidíme i příště ;-). Já si právě myslím, že DJ Ark rozhodně splnil to co se od večírku z hlediska batcave a gothic rocku očekávalo, ale tak ptám se tak blbě, protože jsme se doslechli, že má CzS a všechny jeho akce nesmyslnou nálepku "pražské EBM", tak se pokoušíme zjistit, jestli je to obecné povědomí, nebo jenom pár jedinců, tak díky za názor ;-) . Ano, máš pravdu, přesně tak, sehnat electro projekt je snazší, a navíc lidi z electro scény jsou v tomhle aktivnější a chtějí o svých akcích dát vědět, proto tady jsou. Kéž by takový přístup měly i české gothic rockové kapely (těch pár, které zde jsou). Ale pardon, to jsem jenom odběhl ;-) To nejdůležitější je, že ses bavil a tak se tedy budu těšit na další live setkání. Chystáš se na CastleParty? :-)<br /><br /><br />[33] :D:D:D Sakra vy jste museli být asi dost unavení....:D:D:D To jste měli říct, mohli jsme vám ustlat někde v klubu...nebo tam v chodbičce u záíchodů byla dvě super křesla na vytuhnutí ;-)
Eze: mno, jelikož jsme odešli těsně před zavřením celé akce tak bychom toho při pochodu prahou asi moc nenaspali:-d
[34]Ano,Ark hrál samozřejmě dobře,však hudební vkus(aspoň podle lastFM)máme podobný :-)jen výběr hudby měl sebou bohužel menší,tak má přání nemohla být splněna,stane se...A co se týče rázu akcí CzS-jsou a budou takové jaké je uděláte,vše je na vás.A ostatně web CzS se nějakým způsobem vyvíjí a totéž se dá tedy předpokládat i o akcích vámi pořádaných.A pokud budou klást větší důraz na klasické olschool kapely,zlobit se nebudu :-)K tomu přístupu českých gothic rockových skupin...slušných tu skutečně mnoho není(o deathrocku nemluvě),ale s tím těžko něco uděláš.Na CP se asi neobjevím,v tom termínu se zůčastním jen benátské noci...momentálně by asi nebylo s kým a jak tam jet a taková lákadla abych se tam vlek sám tam nejsou.Ale je to ještě daleko ;-)
EZECHIEL: Jsem militantní kytkožrout a pevně věřím, že beran byl BIO, strávil život na ekofarmě běháním po louce, byl zabil jemně a bez stresu a následně sloužil jako strava...a hlavu prostě použili na koncertě:-) Jestli to tak nebylo, nechci to vědět
bylo proste hezky
[35] To je fakt, no, ale tak leda v tom nonstopu, tam byly celkem pohodlný křesla ;-)<br /><br /><br />[36] Vypadá to, že jsi oldschool labužník ;-) Rozhodně chceme, aby tyhle věci na našich akcích zněly, protože to považuji za jakýsi hudební základ, bez kterého by to prostě nešlo ;-) Rozhodně se snažíme, aby se CzS a akce vyvýjely, takže pokud bys měl zájem se na CzS třeba aktivně podílet právě co se týče death/gothic rockové scény, budeme jen rádi :-). Máš pravdu, s českou gothic rockovou scénou je to tristní, anebo o těch kapelách lidi neví, tak snad by té informovanosti mohla pomoci databáze českých gothic kapel, kterou se chystáme spustit v další verzi CzS ;-). Co se týče CP, jistě bys měl s kým jet, pojede nás z Prahy nejméně 10, ale je to na Tobě, spíš chápu ten důvod, že tam pro Tebe není žádné hudební lákadlo. Tiskovka k CP vyjde v pondělí, tak uvidíš, jeslti Tě přeci jen něco nezaujme :-)<br /><br />[37] :-D :-D :-D Tvoje příspěvky je radost číst, nechceš napsat něco pro CzS? ;-) 8-)<br /><br /><br />[38] na to můžeme jenom prostě poděkovat - díky ;-)
[36] Tak to je slušnej trapas, až teď jsem se pořádně podíval na to, jaký máš web u svého podpisu :-D :-D :-D
[40]heh...tak tím se zodopověděla i část tvého příspěvku,už jsem nějaký článek na uvedená témata sesmolil i sesmolím :-)Ale neříkal bych tomu trapas,jen drobná neznalost,hlavu ti za to neutrhnu :-D.<br />Co se CP týče,tak jak jsem říkal,mám (byť nezávazně)domluvenou v onom termínu benátskou noc,ale kdo ví co ještě bude..I já bych si tam poslechl pár kapel uvedených na ofic. stránce,ovšem trháky jako budou na DDF jsem mezi nimi nenašel..ovšem jak říkáš,uvidí se po tiskovce(navíc sem si teď všim že všechny zajímavé kapely na BN jsou každá jiný den,zákon schválnosti..) ;-)Takže kdyby nakonec přece jen padla volba na CP,tak se ozvu,díky :-)
[40] koukam, ze porad shanis nekoho na ten oldschoool :-)) nejak ale nemate stesti na tvurce DE, nejdriv Dryu, pak Shadow..:D nj, ono kdyby nekdo nebyl zabednenej, tak ta spoluprace mohla taky nejak vypadat... ale o tom jsem nechtela...<br />Byla jsem na jedne akci poradane CzS... a urpimne receno jsem byla zklamana. Pises tady, ze chces aby se akce vyvijely... jaksi ale mam pocit, ze se nic takoveho nedeje... vis, ze jsem ti psala, ze je to vase vec, ale dle meho by mozna opravdu chtelo s tim neco udelat. Je fajn, ze se tady objevuji apson clanky Boba... ale zas kolik lidi to cte... mozna tech par lidi co ho znaji... ale vic se toho bude dit prave spis na tech akcich... tam by se melo objevovat vic oldschoolove hudby... nejen pro labuzniky jako je shadow nebo ja, ale taky z takovych "informacnich" duvodu ;-) je jasne, ze s zivakama se pocitat neda... ale kdyz muze hrat dobre jiz zminovany Ark, mohlo by byt takovych DJu vic, nemyslis?<br />Hm, jisty clovek me obvinil z toho, ze na zadne akce nechodim. Ano, nechodim a mam proto sve duvody, jednim z hlavnich duvodu je i fakt, ze je Praha daleko a Ostvau nemam rada, ale jsou i dalsi. Takze by mi to vlastne mohlo byt jedno, na tehle akcich me asi nikdo moc neuvidi, ale stejne... nejak mi to jedno neni...
[41] Okay, v tom případě už se do toho kolem gothic rocku a batcave nebudu více zamotávat, a necháme to na tu CastleParty radši , ok? :D Tiskovka je na webu, pokud budeš mít zájem, samozřejmě budeme rádi, když pojedeš, každá duše dobrá ;-).<br /><br /><br />[42] :D Jo, to máš pravdu, o "oldschoolu" mám načteno a něco i naposloucháno, ale přesto si nějak netroufám se tomu věnovat sám, tak hledám lidi, no :-) . Navíc se snažím mapovat současné dění, a přitom nechci zanedbávat právě ty "základy", ale bohužel oboje ještě při práci moc stíhat nejde. Co se týče té spolupráce, tak vlastně ani moc nevím, proč to nevyšlo. Pokud bys souhlasila, možná bychom to mohli pořešit po mailech, abychom tu nespamovali. V případě zájmu se o tom rád pobavím - Ezechiel@sanctuary.cz . Co se týče těch akcí, mám pocit, že jsi byla na naší akci v Ostravě, a, ano, tam musím uznat, že bylo hodně electra (ke konci v podstatě už jenom electro), ale právě i to je ve srovnání s PGT2 tak trochu ukazatel toho, že se naše akce vyvíjejí. PGT jsme rozhodně chtěli hudebně barevnější (a to nejen proto, že jsme asi právě kvůli té akci v Ostravě dostali stigma "pražské ebm scény"), právě i se zastoupením gothic rocku a batcave, což, jak si myslím, DJ Ark splnil. Ano, byl jenom jeden, ale to proto, že druhý DJ zaměřený na tuto hudbu, DJ Rose, se na poslední chvíli omluvila a nepodařilo se jí dorazit. Chápu a souhlasím, že co se týče "informační hodnoty" oldschoolové hudby, je to základ, a tento žánr by na akcích rozhodně měl být zastoupen. Příště budeme zase chytřejší, právě i co se týče výběru DJů, tak si myslím, že ne sice nějak závratně, ale přesto se naše akce se na základě zkušeností vyvíjejí . To, že na akce nechodíš je samozřejmě jenom Tvoje věc, ale to nic nemění na tom, že si rád poslechnu Tvůj názor, už proto, že si myslím, že ke scéně rozhodně máš co říct...
to musela byt bezva akcicka skoda ze jsem chybela :-( hral se tam nakonec i ten gothic metal? skoda te smuly fuck off policie :-x !
jo a abych ještě nezapomněla, tak fotky jsou na www.figi.rajce.net
tyjo, gothic metal? to snad ani nasi DJs nemaji :-D kdyz uz by melo hrat neco na vkus tech, kteri se ho dozaduji, tak bych se primlouval za kapely aspon related goth, jako jsou Die Krupps, Garden of Delight, Eisheilig, Biopsyhoz, atd. jenomze to bych asi musel rozsirit rady DJs :-D pac nejen to, ale ani takove EBM jako je Yersinia Pestis nebo Necro Stellar tu nikdo nehraje
[46] a ty bys rozsiril rady djs? takze ty patris k tem kteri povazuji gothic metal za souvisejici s gothic scenou? mam strach ze moc lidi teto myslence nehovi
[47]a proč máš furt potřebu cpát gothic metal ke gotice když to je naprostý a zjevný nesmysl?(stačí logicky zauvažovat)To bys pak mohla spojovat deathrock s death metalem...což by bylo hodno slůvka LOL :-?
[48] protoze tomu nerozumim! gothic metal neni gothic protoze je metal? a proc je tedy electro hudba gothic? nebo je jediny gothic gothic rock? ale to zase ctu ze je vlastne punk tak jak to je? a kam mam chodit kdyz posloucham gothic metal kdyz ne na gothic akce?
[49] holka, elektro hudba neni gothic, jen ma s ni hodne spolecneho, uz diky sve progresivite a taky kvuli tomu, ze diky pouzivani elektronickych prvku se gothic rock odloucil od punkove monotonnoisti. Sama priznavas, ze tomu nerozumis, tak si staci neco zjistit, precit, naposlouchat a pak pis komentare...

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.