Elektronické kapely zahřmí v Rock Café

Pokud budete 13. ledna 2007 v Praze, a budete mít náladu zajít na poslech elektronických kapel, máte skvělou příležitost zaplout do Rock Café na DarkLive Fest....


**Zdroj:** www.darklivefest.com

**Destroid**
www.destroid.com

Daniel Myer, Sebastian Ullmann, Yamazaki, Leipzig Německo
Projekt Daniela Myera z Haujobb, jejichž kultovní debut Homes and gardens se stal jedním z nejvlivnějších materiálů na německé elektroindustriální scéně.Zatímco na dalších albech Haujobb se Myer věnuje spíše zvukové a rytmické alchymii, která dává vzniknout svělým albům Polarity nebo Vertical Theory na poli progresivní taneční elektroniky, vydává v roce 2004 album Future Prophecies a projektu dává název Destroid.Je to návrat ke kořenům, který směle odkazuje na E.B.M. a dokonce synthi pop vlivy.Destroid je rozhodně Myerův nejzábavnější projekt a fůze vybroušeného progresivního soundu a retro vlivů dává vzniknout zajimavým formám ne nepodobným německým elektrošlapačkám jako třeba Solitary experiments.

**ESA**
www.electronicsubstanceabuse.com

Jamie Blacker, Anglie
Pod projektem ESA čili Electronic Substance Abuse se skrývá anglický transformer Jamie Blacker.Povstal z black death metalové scény a nakonec zakotvil u rhythm noise.Jeho tvorba bývá přirovnávána k projektům Winterkälte, Converter či belgickým Sonar.Jeho debut Devotion, Discipline And Denial vyšel na labelu Hive records z kraje roku 2006.

**Displacer**
www.dsplcr.com

Mike Morton, Toronto-Kanada
Projekt torontského multimediálního umělce Mike Mortona, který debutoval v roce 2003 albem Moonphase u francouzského labelu M-tronic ve společnosti Beefcake, nebo Mlada Fronta.V roce 2006 vydává další řadové album Cage Fighters Lullaby, které je plné ponurých technoidních melodií na ambientně osvobozujících plochách.Tento IDM(inteligent dance music) projekt svojí formou odkazuje ke kultovnímu ostrovnímu labelu Warp records a seskupením jako Autechre, Plaid či Boards of canada.Meditativní poselství pro digitální budoucnost.

**The Rorschach Garden**
www.bazooka-joe.com

Philipp Müench, B.Teichner, N.Pohlmann, Bielefeld-Německo
Synapscape přetavili tuhou ocel do robotického minimalismu.Solo projekt Philipa Münche, který založil na konci osmdesátých let a po znovuzrození a prvním veřejném vystoupením na Maschinenefestu. Na svém kontě mají tyto CD The Rorschach Garden, Our Japanese Friends, S/T, Flow of Life, Far Away from Paradise, na kterých servíruje lahůdky pro milovníky kapel Kraftwerk, ranných Depeche mode nebo Soft Cell v nezaměnitelném soundu, který dlouhodobě vykovával na industriání kovadlině jménem Synapcape.

**S.k.e.t.**
www.sket-hq.de

Unit-299-09 a Unit-298-09, Rosctok-Německo
Rhythm noise project z přistávních doků východoněmeckého Rostocku. Pánové Unit-299-09 a Unit-298-09 ovlivněni E.B.M., electrem, noisem, neo klasicismem nebo dokonce ska zakládají svůj projekt v roce 1994.Po dlouhém hledání té správné tváře vydávají v roce 2005 debut Aktivist na značce Hands production, kterou má pod patronací Udo Wiessmann z Winterkalte.Aktivist je album nemilosrdně, někdy až militantně naplněněné tím nejlepším co za poslední roky na rytmicko industriální scéně vzniklo.Hymnické temné plochy, tvrdé beaty a vše válcující drones v tom nejsurovějším soundu.Na dalším,o rok později vyšlém albu Baikonur S.K.E.T. opět potvrdili své místo na výsluní.Špunty do uší sebou!

**Gregory**
www.gregoryzone.net

Václav Pastora, Kladno-Česko
Na pilířích projektů Static worms a Deutsche emailwares fabrik vznikl kladenský projekt Gregory.Na debutovém minialbu Restart Now, které vyšlo u renomovaného kladenského labelu Monopolrecords nalezneme experimentální elektroniku na pozadí rytmických elektroindustriálních ploch.Skvělý soundtrack k divoké projížďce industriální krajinou dává tušit že projekt naváže na úspěšné vystoupení na prvním ročníku dark live festu, kde vystoupil po boku takových veličin jako Ah Cama-Sotz nebo Haujobb.

**Line-up**

19:00 - Electronic Substance Abuse
20:15 - The Rorschach Garden
21:40 - Gregory
22:45 - Destroid
00:15 - Displacer
01:15 - S.k.e.t.
2:20-5:00 after party
dj' s set :: Cassiel / Gregory

**DarkLive Fest**
13. ledna 2007
Praha, Rock Café
Vstup: 430,- Kč (na místě)

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Doufám,?e mi to výjde a objevím se tam :-))

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.