Cindergarden láká fanoušky na novou desku

Sólová umělkyně Jaymie Valentine se svým darkwave projektem Cindergarden plánuje po několika letech další plnohodnotné album.


Mladá skladatelka své první, ambientně instrumentální album s názvem "Ghostlight" vytvořila pod názvem Cindergarden v roce 2005. Debutovým albem pro ni ovšem bylo až roku 2006 "Underground Light Machine" s prvky synthpopu a industrialu, kde již můžeme obdivovat i její nezaměnitelný éterický vokál. Album doprovázela sbírka "The ULM Remixes", na které spolupracovala například s německým duem Neuroticfish.

V roce 2008 zaujala další deskou, která nesla název "The Clandestine Experiment" a začátkem roku 2010 se pochlubila temnou elektronikou na hořkosladce laděném albu "Grim Confections". Další počin "Lunar Phases EP", který byl vydán v roce 2012, obsahuje mimo stejnojmennou originální skladbu i dva andělské covery písní legendárního Leonarda Cohena a Chrise Cornella. Současně spatřil světlo světa i její první videoklip:

Cindergarden - Lunar Phases


Zpěvačka se v poslední době zabývala především remasterováním starých nepublikovaných songů, které zveřejňovala na svém Bandcamp profilu. Právě takto vznikla například limitovaná kompilace "Angel", obsahující několik snových coverů a vzácných prvotin z let 2001-2005. Veškerou dosavadní tvorbu této umělkyně můžete najít zde.

Na nově plánované album, které ponese název "Architectures of the Wild Becoming", se Jaymie v prosinci rozhodla vytvořit kickstartovou kampaň. V případě dosažení kýžené sumy byl fanouškům přislíben (mimo novinky) již druhý oficiální hudební klip. Díky podpoře příznivců byl projekt nyní nafundován, takže se během tohoto roku můžeme těšit na čerstvý přísun nadpozemské elektroniky, který by měl vyjít na jejím vlastním labelu Looking Glass Records. Ukázky jednotlivých skladeb z připravované desky můžete poslouchat tady:

Cindergarden kickstarter video

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.