Das Ich – Proroci temnot duše

dasich_sPřed pár týdny jsme vás na webu informovali o téměř zázračném zlepšení velmi vážného zdravotního stavu frontmana výjimečných Das Ich, Stefana Ackermanna. A abychom alespoň mentálně přispěli k jeho rekonvalescenci, dáme si jeden "retrobonbónek" a podíváme se, co se o spoluzakladatelích svérázného žánru Neue Deutsche Todeskunst psalo v časopise Bang! před dlouhými osmnácti lety v pozvánce na jejich pražský koncert s Faith and The Muse.


 

Zdroj: Grau242 (díky!!!)

Rubrika "Retro" slouží jako místo, kde soustředíme zajímavé články ze starých médií za účelem zachování informací (neboť papírové časopisy ve srovnání s e-podobou většinou neoplývají přílišnou životností), ale i pro zvýšení povědomí o tom, co se o goths, této kultuře a kapelách psalo před deseti, dvaceti lety (a i srovnání, o kolik vnímání médii postoupilo). Příjemným bonusem pak je, že některé články mívají i po tak dlouhé době informační hodnotu.

A jelikož podobných klenotů nikdy není dost, pokud máte nějaké v záloze, nebo je u někoho objevíte a mohli byste je naskenovat/zapůjčit k naskenování, budeme moc rádi, pokud se nám ozvete na adresu redakce@sanctuary.cz. Předem děkujeme za pomoc!

Teď se ale vypravme na dalekou cestu do minulosti, kdy na podzim roku 1994 redaktor Tomáš Sedláček představil českým čtenářům Das Ich v časopise Bang!

Das  Ich – Proroci temnot duše
Autor: Tomáš Sedláček
Zdroj:  Bang! (26. 10. 1994), s. 32

dasich_1

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.