Zemřel Alan Vega

Muzikantsky hrůzně tragický rok 2016 pokračuje. Včera, 16. července 2016, tento svět pokojně a v tichosti ve spánku opustil protopunkový kmotr Alan Vega, polovina ikonické newyorské formace Suicide. Světu to oznámil prostřednictvím svého webu Henry Rollins. Tam také najdete oficiální tiskové prohlášení zarmoucených pozůstalých. Alanu Vegovi bylo 78 let.

Alan Vega se narodil 23. června 1938 jako Boruch Alan Bermowitz. V roce 1970 založil spolu se svým přítelem Martinem Rev stylotvorné avantgardní elektronické duo Suicide. Právě jejich tvoba z přelomu 70. a 80. let výrazně ovlivnila tvář industrialu, indie rocku a taneční hudby let následujících. Dlouhý seznam těch, kteří se klaní odkazu Suicide, najdete třeba tady. Posledním albem Suicide je "American Supreme" z roku 2002.

Alan Vega ovšem natočil i řadu sólových alb, v roce 1986 se Vega muzikantsky podílel také na Eldritchově albu "Gift", které vyšlo pod hlavičkou The Sisterhood. Jeho posledním hudebním příspěvkem na tomto světě je doprovodný vokál ve skladbě "Tangerine" francouzského popového veterána Christophe z letošního roku.

R.I.P. Alan.

 

Suicide - Ghost Rider

 

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.