V ZÁŘÍ VÁM PŘIVEZEME NA JEDNO PÓDIUM KITE, HENRICA DE LA COUR A BOKKA!

Kite, Henric de la Cour a Bokka předloží pražskému publiku výjimečný večer plný současného, temně elektronického popu.

Švédská dvojice Kite a anonymní polská parta Bokka se vrací po delší době do Prahy. K nim se navíc připojuje uhrančivý solitér Henric de la Cour, aby společně představili současné pojetí melodické elektroniky, která přináší výjimečnou atmosféru podanou současným hudebním jazykem. Trojkoncert je naplánován na pátek 27. září 2024 do pražského klubu Futurum.

Švédská elektronická scéna je nejen silná, ale navíc svým pojetí svébytná, odlišná od běžné anglo-americké produkce. Jedním z nejzářivějších příkladů výjimečnosti skandinávské elektronické odlišnosti je dvojice Kite. Ta si za dobu své existence získala spoustu příznivců svou uhrančivou, přímočarou hudbou, skrze kterou zrcadlí vlastní emoce ve velkém a jejich koncerty jsou v tomto ohledu ještě expresivnější. Ostatně to mohli pocítit na vlastní kůži i návštěvníci festivalu Prague Gothic Treffen v roce 2019. O vzrůstající oblibě skupiny svědčí z větší části vyprodané koncerty, které Švédové v posledních měsících odehráli v Německu, Dánsku i domovském Švédsku (včetně koncertu pro 3000 fanoušků v legendárním amfiteátru Dalhalla).

 

Kite - Glassy Eyes (Live at Dalhalla)

Dalším klenotem současné severské, temně popové scény je výjimečný zjev Henrica de la Coura, zpěváka a skladatele, který po úspěšných štacích v kapelách Yvonne a Strip Music už více než dekádu vede svou sólovou kariéru. Henric na ní vydal tři výborná alba. V rámci sólové dráhy natočil film, ve kterém odhalil svůj dlouholetý boj, který svádí s cystickou fibrózu. Není divu, že vysoký autor s typickým čírem na hlavě, hovoří o své tvorbě, že by „měla znít spíš na pohřbu než na narozeninové oslavě“. Henric je znám jako performer, který se na svých koncertech doslova rozdá, je také vítaným hostem ve skladbách dalších významných interpretů – např. Agent Side Grinder nebo, čerstvě, spolu s ikonickou Annou von Hausswolff v novém singlu Kite. Pro Henrica bude podzimní koncert premiérovým vystoupením v Česku.

 

Henric de la Cour - Grenade

Tajemstvím zahalená Bokka debutovala v roce 2013 singlem Town of Strangers, na jehož zvukové podobě se v Londýně podílel Mandy Parnell (Björk, Sigur Rós, Depeche Mode). Od té doby se o hudbě skupiny stále hovoří. Futuristické klávesy a kytary, hymnické dívčí vokály a zvuk jako z jiného světa, který podtrhuje tajuplná pódiová prezentace. Na této charakteristice se i po letech nic nezměnilo. Kapela se představila na významných evropských festivalech jako jsou The Great Escape, Colours of Ostrava, Reeperbahn nebo Eurosonic, postupně získala i tři ocenění Frederyk Awards (polská obdoba Cen Anděl). V loňském roce kvarteto oslavilo deset let fungování vydáním kompilace Bokka Hits 10. a evropskou túrou s artpopovými Archive. Do Prahy se tajemná polská entita vrací po dlouhých pěti letech, aby připomněla, stejně jako Kite, výjimečnost svého hudebního projevu.

 

Bokka - Radar (feat. Kazu) 

Unikátní trojice evropských kapel se představí v Praze v pátek 27. září 2024 v klubu Futurum. Vstupenky v předprodejní síti GoOut.cz jsou k dispozici už nyní za cenu 590 Kč + poplatky, na místě si je budou moci posluchači pořídit za cenu 700 Kč.

 

KITE (SWE) + HENRIC DE LA COUR (SWE) + BOKKA (PL)

27. 9. 2024, Praha, Futurum Music Bar

Vstupné: předprodej 590,- Kč (+ poplatky sítě GoOut.cz) / na místě 700 Kč.

 

 

 

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Sanctuary CZ jste nejlepší! Děkujeme!!!
Slyším poprvý. Švédská dvojice Kite mě na první poslech okouzlila. Mám ráda hudbu, která člověka chytne, vtáhne do svého světa a nepustí. Děkuji.
Ještě, že to Kite video je ve 4k :D
hm, touto cestou bych ráda poděkovala Sanctury CZ, že díky Vám... Jsem měla tu možnost navštívit koncert Garyho Numana v Praze. Splnili jste mi hudební sen ♫ Děkuji.

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.