KULTOVNÍ XIII. STOLETÍ SE PŘÍŠTÍ ROK UKÁŽE I V PRAZE

Když už jsou ty Vánoce, mělo by se nadělovat něco radosti. Taky vás uhranul letošní comeback tuzemské gothicrockové legendy na PGT? My vám jí 16. března zase přivezeme do našeho hlavního města!

Představovat našincům legendu českého gotického rocku XIII. století by bylo nošením netopýrů do jeskyně. Hudba dětí noci z mystické Jihlavy očarovala za více než dvě a půl dekády existence úctyhodný počet posluchačů nejen v Čechách, ale po celé Evropě (zejména v Polsku má hudba Petra Štěpána a jeho družiny velké množství oddaných příznivců).

Formace, která roku 1990 povstala na troskách postpunkových Hrdinů Nové Fronty, o sobě dala vědět již o dva roky později průlomovou deskou "Amulet" (1992), na které představila svůj sehraný, atmosférický pohled na gothicrockový žánr. Následující studiové i live hudební klenoty pak působily jako jednotlivé kamínky, které postupně uvolnily obrovskou lavinu zájmu o tuto vlajkovou loď české gotické scény, nezasažené módními a mediálními vlivy doby. O to víc fanoušci zaslzeli, když si loni přečetli zprávu o blíže neručené koncertní pauze. 

Přání fans ale naštěstí nezůstalo nevyslyšeno a tak se letos XIII. století opět vrátilo na koncertní pódia v rámci Prague Gothic Treffen. Toto zapamatováníhodné vystoupení zažehlo v bratrech Štěpánových a jejich smečce nový plamen, který uhasí jen koncertování. Kapela se vydala na turné, které mimo naši republiku zasáhlo i Polsko a Slovensko. A dobrou zprávou je, že kapela bude v hraní pokračovat i příští rok.

Jedním z pečlivě vybíraných středobodů jarní šňůry bude také návrat XIII. století do oblíbených prostor žižkovského Paláce Akropolis, který už byl svědkem několika jejich nezapomenutelných show. Poznačte si tedy tuto příležitost do kalendářů na 16. března.

A jako vždy se po boku jihlavské legendy postaví atraktivní zahraniční host, jehož identitu brzy odtajníme (očekávejte - jak jinak - echt gothic rock), stejně jako odpálíme předprodej. Lístek seženete za 350 korun českých, na místě potom zaplatíte stokorunu navíc. 

Slyšte, jak nám Děti noci zahrají!

XIII. STOLETÍ
16. března 2019
Praha, Palác Akropolis
Vstup: 350 Kč předprodej / 450 Kč na místě

 


XIII. století - Hodina stínů

 

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.