Příští rok si XIII. STOLETÍ v Praze zahraje s britskými goth klasiky CHILDREN ON STUN

Koncem února příštího roku se z mlhy znovu vynoří jihlavská legenda a speciální host, který je v mlhavých blatech jako doma.

Dá se říct, že se  z toho stala černě okřídlená tradice. Každý rok do našeho hlavního města dorazí Petr Štěpán a jeho vlkodlačí smečka, aby potěšili svoje oddané a nenasytné fans. Spolu s nimi se vám snažíme představovat klasická jména goth scény, která se do naší líbezné zemičky ještě nepodívala. Jinak tomu nebude ani v roce 2020.

XIII. století se v temných koutech hudební scény pohybuje bezmála třicet let a od této chvíle se transformovalo z Hrdinů nové fronty v gothic rockový monolit, na nějž přísahá početná armáda nejen českých fandů. Během let jim bylo jedno, jestli se vyjadřují zejména kytarovým zvukem („Amulet“ či „Nosferatu“), nebo experimentují se synťáky („Gotika“, „Metropolis“). Tak či tak si vždy zachovali vlastní nezaměnitelnou tvář. Ani dvacet let po opusu magnum „Werewolf“ jim nedošel dech a i na dosud poslední dlouhohrající řadovce „Intacto“ dokázali tasit gothic rockové pecky, které za těmi klasickými nijak nezaostávají.

 


XIII. století - Chaotica

 

Petr Štěpán nezahálí a letos stihl nahrát společně s Bratrstvem Luny album „Luna nad Iglau“, ale hlavní je, že novinku vydalo také XIII. století. „Frankenstein“ je, jak titul napovídá, sešit jak z nových, tak ze starších, nově překopaných věcí. O nějakém odpočinku tedy nemůže být řeč a vy 29. února v Paláci Akropolis očekávejte další hrůzný rej všech monster z notoricky známých gotických šlágrů legendy, která zraje jako víno. Kdo je v posledních letech živě viděl, bude určitě souhlasit.

Jen pár měsíců po tom, kdy vzniklo XIII. století, ožila v britském Hastingsu kapela, která se pojmenovala po jednom ze songů žánrových klasiků The March Violets. Children on Stun v roce 1991 vydali svoje první demo „Elegance“ a po několika dalších kazetách přišel v roce 1994 vysněný kontrakt s labelem Cleopatra a dlouhohrající debut „Tourniquets of Loves Desire“ byl na světě. Na něm se kvartet představil v roli představitele klasicky britské goth školy. Spolupráce se zaběhlou značkou však netrvala příliš dlouho a další album „Mondo Weird“ vyšlo o tři roky později u M&A Musicart.

 


Children on Stun - Echoes

 

AnI Children on Stun se nevyhnuli občasnému experimentování se zvukem, což je na druhé řadovce víc než zřejmé. Rok nato sice  vyšlo remixové LP „Outrageous, Outlawed, Outspoken“, jenže vzápětí – přesně 24. května 1998 - kapela odehrála koncert v Camdenu, který označila jako svůj poslední a ukončila činnost. Tohle vystoupení později vyšlo jako bootleg nazvaný „Sever Year Itch“.

Naštěstí se nic nejí ta horké, jak se uvaří a muzikantská smrt naštěstí není natolik nezvratná, jako ta člověčí. Po sedmnácti letech ticha se tak kapela vrací na scénu, aby ji však po chvíli zasáhla těžká podpásovka, v podobě úmrtí kytaristy Simona Manninga. Kapela se však nevzdala a rozhodla se táhnout černě natřenou káru dál. Po řadě koncertů pánové vydali zbrusu nové, energií nabušené EP „Echoes“ a konečně se přijedou podívat také do Prahy. Co podívat. Oni nám přijedou zahrát poctivý britský gothic rock!  


XIII. století, Children on Stun
29. 2. 2020, Praha, Palác Akropolis
 Vstupné: 350,- Kč (+ poplatky sítě) ZDE/ 450 Kč (na místě)

 


 


  

 

   

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.