Synthpopové duo Hurts míří do velkého sálu Lucerny

hurtsAngličtí Hurts za dva roky odehráli 150 koncertů po celém světě ve 40 zemích. Po sobotním koncertu na Sázavafestu se chystá v Praze znovu pod střechu. Po jarním vyprodaném vystoupení v Lucerna Music Baru vrací 8. října do Lucerny, tentokrát ovšem do jejího velkého sálu.

 

 

 

 

V loňském roce získali cenu časopisu NME za Best New Band, v Tokiu předváděli v jednom klubu své písničky muži jménem Jay-Z, hráli pingpong s Nasem, po gratulacích první dámy Estonska, když vyprodali stadión pro 4000 lidí.... To jsou všechno momenty, které lemují krátkou, ale hvězdnou kariéru britské dvojice Hurts.

Co čeká Hurts v budoucnosti? V podstatě koncerty a turné – v roce 2011 Hurts vystoupí v Belgii, Číně, Rusku, Izraeli, Dubaji, Singapuru i v České republice – již potřetí. Pomýšlejí i na nové album. Nyní je ale jejich prioritou vychutnat si ten úžasný uragán přízně fanoušků a dát jim na koncertech to nejlepší.


Hurts - Wonderful Life

V roli předkapely se představí Andree Kellermanová a její alter ego Firefox AK, které se obaleno severskou melancholií protančilo až za švédské hranice. Firefox AK jedou jako support megaúspěšného britského dua Hurts a mají nakročeno k tomu, aby si získali nové fanoušky napřič kontinentem. Ve Stockholmu dostal nahrávky nového alba do rukou guru indiepopu a producent Andreas Mattsson (Popsicle, Hello Saferide) který jejich dobrý zvuk ještě vylepšil. Když se písničky vrátily k Andree, bylo to jako vánoční nadílka. "Zase se mu to povedlo" prohlásila Andrea, jakmile je slyšela..

Po dvou úspěšných a kritikou ceněných albech chtěla osobní a organickou desku.
Spolupráce s Andreasem Mattssonem, spoluhráčem z Hello Saferide, ale nováčkem na poli elektronické hudby, byla nadmíru úspěšná. Poprvé Andrea pocítila, že nemusí do procesu tvorby písniček tolik vstupovat.

Brzy se k projektu přidala známá dvojice Lasse Mĺrtén (Johnossi) a Björn Yttling (Lykke Li, Peter, Bjorn & John). Poslech třetího alba Firefox AK je jako cestování mezi Stockholmem, kde žije Andrea, a Berlínem, kde se písničky produkovaly. Vznikl hudební kontrast mezi majestátnou přírodou a neonovými světly městských klubů. A pod tím vším proudí nádherný základ těch nejvíc melancholických melodií, které v roce 2011 uslyšíte.

A nyní je máte možnost vidět živě i v Praze a to jako support Hurts, 8.října ve velkém sále pražské Lucerny.


Vstupenky za 720,- Kč + poplatky jsou k dostání v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal.

Více info na:

www.informationhurts.com
www.myspace.com/ithurts
www.facebook.com/hurts
www.youtube.com/user/videohurts
www.firefoxak.com
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

 

 

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.