XIII. století zahalí Brno do gothic rockového závoje

xiii_semilasso_sPromotérský tým Cz Sanctuary připravil pro moravské publikum zásadní gothic rockovou událost letošního podzimu. Dlouhodobou absenci gothic rockových setkání na brněnské scéně vám v sobotu 1. října náležitě vynahradí vystoupení domácích legend žánru, XIII.století slavící dvacet let existence. Jako stylový předskokan se představí tahouni severomoravské temné scény, formace Hrabě X.


 

Již rok uplynul od doby, kdy do metropole, rozkládající se pod gotickou dominantou Katedrály svatého Petra a Pavla, zavítala tato vlajková loď české gothic rockové scény. Během turné, provázejícího oslavy dlouhých dvaceti let této českými i zahraničními fanoušky adorované formace, projeli jihlavští rockeři XIII. století zámecké sály, polské haly a zahráli si po boku světově proslulých Australanů IKON v Praze. Stačili shrnout svoji rozsáhlou diskografii na dvoudiskové výběrovce „Ritual“ s podtitulem BEST OF GOTHIC 1991 – 2011, která se stala symbolickým třináctým albem skupiny. 

Leader kapely Petr Štěpán se v tomto roce také vůbec poprvé představil v roli DJe na každoročním setkání potemnělých duší v rámci akce Prague Gothic Treffen. Na každém z letošních vystoupení „Třináctka“ jen utvrzuje publikum, jakou vitalitou se projekt chlubí i v roce 2011. Postpunkovou hnací energii části tvorby stále úspěšně vyvažuje ponurá, melancholická atmosféra pomalejších písní, to vše ale pevně svázáno v rockových mantinelech.  Kultovní hity jako „Elizabeth“, „Nosferatu is Dead“ či „Karneval“ jsou nedílnou součástí letošního turné kořeněného čerstvým přílivem dosud nehraných novinek.

Vlkodlačí smečka Petr a Pavel Štěpán, doplněná mladou krví v podobě Miroslava Paldy Palečka za basovou kytarou a sličnou klávesačkou Kateřinou Kameníkovou, se brněnskému publiku představí v sále kulturního centra Semillaso.S Belou na XIII. století do Brna


V doprovodném setu se o sobotním večeru představí i ostravští Hrabě X, kteří se úspěšně vrátili na podia po desetileté pauze, aby na českou scénu vrátili temnější zákoutí rockové hudby devadesátých let. Čeští the Cure, jak je označovala domácí média, pronikli do hitparád mnohých českých rádií a televizních klipových pořadů.

Dřívější melancholické písně kombinující teskný zvuk kytar s temnými plochami klávesových nástrojů, zachycené na deskách Hrabě X (1992) a Untitled (1993) nyní vystřídal drásavě kytarovější sound s údernějšími plochami pro celou rytmiku.

XIII.Století (20 Years of Gothic Life) + Hrabě X
1. října 2011
Brno, KC Semilasso (Palackého 126)
Vstup: 190,- předprodej / 250,- Kč na místě


XIII v Brně
 

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.