White Lies v pondělí přivezou do Prahy chytlavý post-punkový set

 

white_lies_koncertPo recenzi na úspěch sklízející novinku "Ritual" vás zveme na samotný večírek s kapelou White Lies, v jehož rámci vystoupí 7.března 2011 na podiu pražského Lucerna Music Baru a jako support si přivezou američany Crocodiles a Transfer.

 

 

 

 

 

 

White Lies vydávají své druhé album, v Praze se s ním objeví v březnu 2011.
Support: CROCODILES / USA + TRANSFER / USA


Hodně novinářů tvrdí, že se roku 2008 objevila na scéně výjimečně výrazná kapela, která je podobná několika jiným, kultovním partám – Joy Division, Echo and the Bunnymen, Duran Duran a Ultravox. Je to londýnská kapela White Lies, která svým debutem ihned obsadila první místa hudebních hitparád.

White Lies jako by byli ve své naléhavosti a třpytu budoucností rocku. Jako teenageři založili skupinu s názvem Fear Of Flying. Znají se snad od svých dětských plenek ze Západního Londýna a poprvé spolu vystoupili ve školním představení, kde basový kytarista Charles Cave a bubeník Jack Brown bušili do prkénka a trianglu. Jen o pár let později, když jim bylo patnáct, založili svou první pořádnou skupinu se zpěvákem jménem Harry McVeigh. Jack dostal první bicí doslova čtrnáct dní před založením skupiny.

Během prvních sobotních koncertů, kdy jim šoféry dělaly maminky, začala jejich hudba krystalizovat a všichni tři hudebníci získávali hráčskou i autorskou jistotu. Každý z členů White Lies ma jiný hudební vkus, přesto se jim podařilo shodnout se na úžasné atmosferické hudbě. Minulý rok v říjnu složili první skladbu Unfinished Business. Tehdy skončili entuziasté Fear Of Flying a vznikli mistři popu White Lies.

“Hned nám došlo, že tohle je posun někam mnohem dál,”říká Charles. “Měli jsme najednou písničky, které zněly úplně jinak, tak jsme se rozhodli začít s čistým štítem.”

White Lies vydali své debutové album To Lose My Life, na kterém představili publiku temnou vyzrálou hudbu, jako například skladbu Unfinished Business s klávesami kostelních varhan, sekanou kytarou a textem o krvi na rukou. Jako by zpěvák Harry McVeigh kázal ve stylu Juliana Copea za zvuků melodičtějších Interpol. Potemněla i jejich pódiová prezentace a oblečení. Koncerty White Lies se staly intenzivní, emotivní záležitostí se slzami v očích mnoha fanoušků. Zrodil se kult.

Tvůrcem výjimečných textů je Charles – míchá Nicka Cavea se Shakespearem, vypráví o vraždě, šílenství, pomstě, ztrátě a lásce až za hrob.Jeden z jeho příběhů je o dívce, která své rodiče tak nenávidí, že jí do své závěti vloží odstavec o aktu, kterým ji chtějí potrestat. Musí je nechat po jejich smrti oba vycpat a zavěsit si je v pokoji, aby jí byli na očích každý den...A tenhle text je jeden z těch veselejších.

White Lies - A Place to Hide - Live on Fearless MusicNa podporu alba vyrazí White Lies také na turné, v jehož rámci vystoupí 7.března 2011 na podiu pražského Lucerna Music Baru a do Prahy si jako support přivezou američany Crocodiles a Transfer.

Pro nezasvěcené - CROCODILES a jejich písničky se začali objevovat na Interwebu potom, co jejich přátelé v kapele No Age jmenovali jejich písničku “Neon Jesus” jako jednu z jejich Top Ten řezaček roku 2008. Fader Blog přišel s dalšíma dvěma peckama “I Wanna Kill” a “Summer of Hate.” Stereogum si hned pospíšil s přívlastkem Band to Watch a popsal je jako “The Velvet Underground swinging Jesus and Mary Chain.” Ve skutečnosti jsou Crocodiles parádní nová rocková dvojka s kupou fajnovejch pecek.

San Diego je ospalé vojenské město, nacpané mezi Tijuanu a šajnící světla Los Angeles, ale tohle teda není žádný Surf City, USA. Na plážích se sice můžou promenovat studenti a chytači bronzu, ale taky tam narazíte na pekelný anděly, vocasy, feťáky a boháče v rekonvalescenci. Nad vámi létají z blízké základny letadla a jako ve spoustě amerických měst se tu mladý nudou kopaj do zadku.

Charles Rowell a Brandon Welchez se potkali jako dva puberťáci a hned si porozuměli v pocitech týhle strašný prázdnoty. Vystřídali pár kapel, až nakonec v dubnu 2008 vznikli Crocodiles. Vydali hned 7" singl, aby měli výmluvu zmizet z toho svýho hnusnýho města. Jeli šňůru po západním pobřeží a pak po celých Státech.

Crocodiles natočili svou první velkou desku Summer of Hate v zimě roku 2008. Vydala ji 28.dubna 2009 gramofirma Fat Possum. Deska vznikla ze stejných frustrací a odcizení, které stály u zrodu spolupráce Charlese a Brandona. Popové vokální melodie drtí elektronické bicí nebo jimi smýká vyduněnej hluk a echo. Hlasité šlehance kytar píchaj jako zmutovaný synapse lemující hukot visutého lana. Tak tohle je odvrácená strana kalifornskýho sluníčka...

TRANSFER jsou stejným přitakáním modernímu rocku jako psychedelii šedesátých a sedmdesátých let.

I tahle čtyřčlenná kapela pochází ze San Diega, tvoří ji Matthew Molarius (zpěv, kytara, basová kytara), Jason Cardenas (sólová kytara, zpěv), Shaun Cornell (basová kytara, klávesy, zpěv), a Andy Ridley (bicí). Vysmahne vám smetánku britského rocku, ale zadkem sedí pevně v drsné muzice amerického západu.

Transfer založili kamarádi z dětství a spoluautoři Jason Cardenas a Matthew Molarius, kteří vyrostli v malém zemědělském městečku v severní Kalifornii. Matthew byl synem rančera a Jasonův otec byl pro změnu místní policajt. Oba kluci milovali klasické kousky od Led Zeppelin, Black Sabbath, The Beatles a The Rolling Stones. Jejich našlápnutá vystoupení se stala senzací i u kritiky, vynesla jim pár cen San Diego Music Awards a neustále vyprodané koncerty.

V roce 2009 se zamkli v Cornell's Blue Roof hudebním studiu na opuštěném ranči v horách San Diega a nahráli kolekci písniček s názvem 'FUTURE SELVES'. Za doprovodu anglického bouchače bubeníka Andyho se rozhodli předvést světu svoji úchvatnou směs vlivů a vlastní invence.

Jejich připravované album Future Selves zachycuje jejich současnou hudbu s nečekaným jasem a čistotou. Odchyluje se od nespoutanosti a divokosti jejich počinu z roku 2008 - EP desky Sunken Eyes a vyniká mnohem více realizovaným a kurážným soundem. Mezi samply a špičkovou produkcí se třpytí ta nejorganičtější instrumentace včetně hymnických chorálových pasáží, dechů, klavíru, varhan a smyčců( San Diego Symphony).

Nejsilnější momenty Future Selves jsou zakořeněny v tradici, stoletém soundtracku nedotčené přírody amerického Západu a zakouřených bluesových barů. Písničky jsou vystavěny na drsném procítěném písničkářství tolik typickém pro Transfer. Vstupují tak do budoucnosti – Future Selves vychází na podzim roku 2011.

Crocodiles a Transfer můžete živě vidět jako předskokany White Lies na jejich koncertě 7.března 2011 na podiu pražského Lucerna Music Baru.

Vstupenky v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 450,- Kč, na místě pak za 550,-
Kč.


Více info na:

www.whitelies.com
www.myspace.com/whitelies
www.facebook.com/whitelies
www.killkillkillcrocodiles.blogspot.com
www.facebook.com/killcrocodiles
www.myspace.com/crocodilescrocodilescrocodiles
www.transferband.com
www.myspace.com/transferband
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

plakat_WHITELIES_view

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.