Nitzer Ebb: rozhovor z roku 1995

nitzerRetro

Před dvěma lety jsme vám přinesli aktuální rozhovor s britskou EBM legendou Nitzer Ebb. V dnešním vydání rubriky Retro se vrátíme podstatně dále, do půli devadesátých let, kdy kapele vyšla deska "Big Hit". Na její tuzemské live prezentaci v zákulisí pražské klubu Belmondo (dnešní KC Vltavská) vyzpovídali pány za Rock&Pop Josef Sedloň a Jana Kománková.

 

 

 

 

 

Ministry – strážci kultu
Autor: Alex Švamberk (biografie), Jana Kpmánková (rozhovor)
Médium: Rock&Pop (červenec 1999), s. 44 a 45

 

Zdroj: Igor aka ISH (Díky!!!) 

 

V rubrice Retro oprašujeme opravdové lahůdky s gothic příchutí, posbírané ze stařičkých tištěných hudebních (i jiných) magazínů, zavátých neúprosným nánosem času, které po letech znovu opucujeme, vypulírujeme a vrátíme do oběhu. Důvodem pro toto počínání je zaprvé snaha o zachování informací (neboť papírové časopisy ve srovnání s e-podobou většinou neoplývají přílišnou životností), zadruhé abyste věděli, co se o goths, této kultuře a kapelách psalo před deseti, dvaceti lety a měli srovnání, o kolik vnímání médii postoupilo, a zatřetí protože tyto články mívají i po tak dlouhé době jistou informační hodnotu.

 

Podílet na obsahu této rubriky se samozřejmě můžete i vy, takže pokud máte někde na půdě, ve starém harampádí, pod postelí nebo pilinami s morčetem podobné časopisy se souvisejícími články, které byste byli ochotní nascanovat (případně zapůjčit k nascanování) a dát našim čtenářům k disposici skrze CZ Sanctuary, ozvěte se, prosím, na mail redakce@sanctuary.cz. Předem děkujeme!

 

Nitzer Ebb 

Autor: Jana Kománková/Josef Sedloň 

Médium: Rock&Pop (červenec 1995)

 

nitzerEbbRetroRockPop

 

 

 

 

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.