Skinny Puppy točí nové album, za pár dní je Praha přivítá živě!

Skinny Puppy PrahaVe čtvrtek 12. srpna, přesně tři týdny po vynikajícím koncertu Front Line Assembly do pražského Lucerna Music Baru dorazí další kanadská legenda alternativní elektroniky. Skinny Puppy se řítí do České republiky.Kanadská elektro-industriální kapela Skinny Puppy vznikla roku 1982. cEvin Key, tehdy působící v novovlnné formaci Images in Vogue, původně zamýšlel ze Skinny Puppy udělat jen svůj experimentální vedlejší projekt, přesto jej po příchodu vokalisty Niveka Ogra rozvinul ve svou hlavní kapelu. Key a Ogre jsou jedinými stálými členy za celou dobu působení Skinny Puppy na industriální scéně, přičemž během let kapelou prošli i Bill Leeb (známý z Front Line Assembly), Dave Ogilvie či Al Jourgensen z Ministry.

Skinny Puppy si rychle vytvořili vlastní zvuk fúzující prvky ambientu, noise, nové vlny, elektra, rocku a samplování. Již po několika prvních koncertních šňůrách se stali známí svými krvavými performancemi na pódiu a důrazem na témata jako testování výrobků na zvířatech, znečišťování životního prostředí, násilí na ženách či chemické zbraně. Svým nekompromisním přístupem si v osmdesátých letech získali v elektronickém undergroundu bezpočet oddaných příznivců, ačkoliv byla jejich dráha lemována jedním skandálem za druhým. Například jeden z koncertů turné VIVIsectVI byl zastaven policií, protože publikum uvěřilo, že probíhající scénka vivisekce je skutečná. Na pódiu byly na denním pořádku krvácející krucifixy a projekce záznamů sebevražd, v soukromých životech se členové Skinny Puppy nijak nevyhýbali tvrdým drogám. V polovině devadesátých let se kapela na několik let rozpadla poté, co Nivek Ogre odešel a Dwayne Goettel se předávkoval heroinem.

 

Skinny Puppy


Roku 2000 se Ogre a Key znovu sešli k příležitosti jediného koncertu v Drážďanech a poté usoudili, že Skinny Puppy ještě neřekli své poslední slovo. Jejich nový zvuk, který lze slyšet v prvním videoklipu Skinny Puppy od roku 1996 nazvaném “Pro-Test”, je o poznání rockovější než jejich starší materiál, přesto zavdal na plno silných skladeb. Ty zatím nejnovější najdete na albu “Mythmaker” z roku 2007.

Vydání dalšího alba bylo vloni pozdrženo finančními problémy vydavatelství SPV, přesto je nyní plánováno ještě na tento rok. Skinny Puppy v mezičase stále koncertují a jistě i jejich čeští fanoušci budou mít příležitost slyšet nové skladby v živém podání. Skinny Puppy přijedou hrát do Lucerna Music Baru již 12. srpna.

Skinny Puppy (CDN)
12. srpna 2010 (20:00)
Praha, Lucerna Music Bar (Vodičkova 36)
Vstup: 630,- Kč předprodej v pokladně LMB / 630,- Kč + poplatky předprodej v sítích / 750,- Kč na místě

 

plakat Skinny Puppy

 

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Nové skladby nezazní, to je jisté.
nevím kdo ten článek psal, ale je tam pár chyb...
Není to text Sanctuary, jak je uvedeno "napsal uživatel" D smack U, tzn. je to oficialni tiskovka k akci..bohuzel zda se s chybama :)
jasně, ale někdo tu tiskovku musel sesmolit, že jo? :)

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.