24.5.10: Gang Of Four a Editors - Stage Radia Wave v post punkovém duchu

Radio Wave (www.wave.cz) vysílá týdně dva záznamy živých koncertů z celé Evropy. V pondělí a ve čtvrtek od 19 hod. v rámci pořadu Stage. Tento týden má na pořadu dvě vystoupení, které spojuje post punkový duch.

V pondělí to bude vystoupení Gang Of Four, kapely příliš těsná na punkovou přihrádku. Ti si dali jméno podle proslulého čínského „gangu čtyř“, který tvořili vedoucí představitelé Komunistické strany Číny z blízkého okruhu Maových přátel a do punku vpašovali spoustu funkových nebo avantgardních elementů. Proto bylo toto seskupení často označováno jako „atonální funk“ či „funk-punk“. Za velké vzory je považují R.E.M., Red Hot Chili Peppers, řada rap-metalových kapel a ke čtveřici z Leedsu se hlásí i současné hvězdičky jako Franz Ferdinand nebo Bloc Party. Možná i proto se kapela dala před čtyřmi roky znovu dohromady pro pár koncertů a festivalových vystoupení. Další silná vlna sympatií pak nechala vzniknout čerstvé desce "Content". Na Stagei Radia Wave zazní jeden z loňských koncertů Gang Of Four, a to konkrétně set, který předvedli na španělském festivalu Benicassim. V pondělí 24. května od 19 hodin.

Gang_Of_Four

V říjnu 2009 vydali album a 28. listopadu, taktéž loňského roku, přijeli poprvé koncertovat do Prahy. Tato kritéria splňuje britská skupina Editors. Futuristická třetí řadová deska s názvem "In This Light and On This Evening", inspirovaná filmy Blade Runner a Terminátor, poměrně příkře vystoupila z postpunkové vlny současných následovníků Joy Division. Přesto čtveřice okolo habána Toma Smithe o fanoušky nepřišla a vy se o tom můžete přesvědčit ze záznamu dubnového koncertu z turínského klubu Palatorino. Na Stage Radia Wave ve čtvrtek od 19 hod.

 

Editors

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.