16.12.09: Česká televize zakázala klip Vanessy

Videoklip z nového alba Vanessy je svým zpracováním agresivní, má satanistické vyznění, a proto je nepřijatelný, tak se dá shrnout postoj České televize, která včera v pořadu Události v kultuře odmítla odvysílat nové video Vanessy. Nejinak je tomu také v hudebních magazínech České televize. "Svým zpracováním, jak je klip natočený, tou agresivitou a satanistickým vyzněním, bych klip těžko mohl pustit... je dost brutální a nechci použít slovo nevkusný, ale víceméně mě napadá," řekl redaktor Svoboda.

Režisérem videoklipu ke skladbě Ahoj, chcípni je David N. Jahn, který ve Švýcarsku dlouhá léta spolupracoval s H. R. Gigerem, tvůrcem Vetřelce. "Myslíme si, že se klip povedl, proto nás mrzí, že ho nechcete pustit," uzavřel téma v České televizi skladatel Vanessy Daniel Rodný.

Kapela důrazně odmítá jakékoli spojení se satanismem. Ostatně hlavní protagonisté kapely jsou věřící Žid (Daniel Rodný), Arab (Samir Hauser, jinak syn důstojníka armády Saddáma Husajna a české špionky) a člověk s německými kořeny (Miroslav Papež). Nejvíce kontroverzní je pravděpodobně postava operátora a producenta Jakuba Horáka. Jako scénárista napsal pro Českou televizi animovaný seriál Pakárna, za který pak televize dostala pokutu půl milionu korun pro ohrožování mravního vývoje mládeže.

Tabu Vanessa bourala vždycky. Zároveň se ale nebála bez zábran a provokujícím způsobem otevřeně pojmenovat mnohé často nepřiznávané neduhy dnešního světa. "V hudbě ani v životě nemáme žádné hranice," řekl skladatel Vanessy Daniel Rodný.

Vyvrcholením dlouho očekávaného comebacku a zároveň zřejmě také nezapomenutelným skandálem bude první koncert Vanessy po více než deseti letech. Křest alba Ave Agony se koná už tento čtvrtek 17.prosince od 20 hodin v sále KC Vltavská v Praze. Program začíná ve 20 hodin, jako speciální host vystoupí Insania a after party obstarají CZ Sanctuary DJs a KAY & TVZEX DJs (Sunshine).

Interview z ČT 24 je k dispozici zde (začíná ve 20:24):
http://www.ct24.cz/vysilani/2009/12/15/1097206490-209411058081215-20:04-udalosti-v-kulture/1/

 

Vanessa - Ahoj, chcípni! (uncensored)

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Redaktor Svoboda je, s dovolením, debil. Prej, polonahé ženy boxující v ringu se po osmé večer dají těžko odvysílat. Vždyť jsou oblečený víc než nějaký Miss. Fakt svoboda umění tohle.
"Propagující satanismus"<br /><br />A i kdyby, tak no a co? Máme tu přece svobodu projevu a vyznání nebo ne? Za času osvícenějších redaktorů (btw. kde jsou ty časy...) nebyl problém vysílat mnohem explicitnější klipy Masters Hammer či Root a nikdo se nad tím nepozastavoval.<br />Nejspíš to ale bude jen celé jen zástěrka. Naše milé, mafiánské "ČéTéčko" si nenechá kafrat do toho smrádečku a teplíčka, které si tu z peněz daňových poplatníků buduje...
No, v tom klipu ce objevuje občas něco jako pentagram (nebo co to je za symbol) - tak z toho asi moderátor usoudil že tam bude něco o satanismu. <br /><br />Podle mě je ta písnička spíš o depce z toho jak člověk stárne, a nic už ho nebaví, akorát podáno "po Vanessovsku". Ale to by se pan moderátor musel zamyslet nad textem, a přemýšlení ho asi bolí.<br /><br />Ale ruku na srdce - čekali jste něco jiného? Tohle všechno přece k Vanesse patří :D

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.