12.6.09: Industriální rockeři 16volt zpřístupnili celý katalog zdarma ke stažení

Volně stažitelná hudba z internetu není ničím novým, ovšem kapela 16volt přeci jen vybočuje z řady - nabízí totiž volně ke stažení celý katalog bez povinností, jako je třeba upsání se k odběru mailing listu. Stačí pouze navštívit jejich stránky http://16volt.com/downloads a stáhnout si vše, co chcete. Pokud vám to přijde jako nanejvíš vstřícné gesto, můžete obratem poslat kapele částku v libovolné výši, která půjde na výdaje spojené s připravovaným turné. 

Důvodem k tomuto radikálnímu kroku byla podle kapelníka Erica Powella skutečnost, že se spousta mladších fanoušků o kapele dozvěděla v poslední době (16volt nefungovali mezi lety 2000 a 2007), ale neslyšela ani notu. "Teď už nemají žádný důvod toto tvrdit. Neexistují žádné bariéry mezi námi a fanoušky. Jsme v nové éře hudby 16volt a došli jsme k závěru, že potřebujeme, aby se naše hudba dostala k novým fanouškům. Doufám, že nám to pomůže k lepším prodejům našich budoucích desek."

Někteří si myslí, že tímto krokem 16volt svojí hudbu devalvovali, ale s touto tezí Eric Powell nesouhlasí. "V současné době neexistuje ustálený obchodní model moderní muziky. Lepší, než abychom nechali lidi vyměňovat soubory s naší hudbou v pochybné kvalitě nebo platili iTunes, kteří si v podstatě nechávají veškerý zisk z prodeje muziky."

Nejzajímavější na celé kauze je fakt, že 48 hodin po uvolnění sedmi desek ke stažení, získala kapela největší balík darů za celou dobu existence jejich internetových stránek. Eric k tomu dodává: "Lidi si stále cení hudby a jsou ochotni za ní platit. Asi tímto krokem naznačují, že způsob, jakým se jim nabízí dnes, není zcela optimální."

16volt

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.