Mindless Self Indulgence si odkskočí do Prahy na koncert

Ačkoliv by se MSI asi nálepkou "gothic" označit nedali, myslíme si, že půjde o dobrý koncert. Mindless Self Indulgence (MSI) je americká kapela, která mísí punk rock se svižnou elektronickou muzikou, což ve výsledku tvoří zajímavý nevázaný zvuk.


Zdroj: D Smack U Promotion


Od roku 1997 tato kapela křižuje elektronickou a punkovou scénou a zásobuje své skalní fanoušky skvělou hudbou a alby, jako je například kultovní klasika Frankenstein Girls Will Seem Strangely Sexy. V současné době jedou jako support na turné My Chemical Romance a před jejich společným koncertem v Bratislavě si MSI odskočí na svůj samostatný koncert. Ten se uskuteční 28.října v Lucerna Music Baru.

**Historie kapely:**

Poté, co kapela vydala několik CD a singlů, rozjela se na turné po Severní Americe, přičemž v USA koncertovala v 28 státech. MSI dělali předkapelu skupinám jako System of a Down, Korn, Stained a Rammstein a vystoupili i na festivalu Voodoo Music Experience s Iggym Popem, Marilyn Mansonem, Nine Inch Nails nebo Queens of the Stone Age. Kapela také v roce 2004 headlinovala Coachella Festival společně s Radiohead, The Cure a The Pixies. Každý, kdo skupinu viděl hrát naživo při některém z jejích pobuřujících vystoupení, vám potvrdí, že její název skutečně hovoří sám za sebe.

V dubnu 2005 kapela vydala své první album u nového labelu Metropolis Records. Jeho název zní You'll Rebel to Anything a prodalo se ho již přes 130 000 kusů. Skalní příznivci MSI mohou být potěšeni zprávou, že deska vychází ve třech verzích: Explicitní verze s deseti skladbami a videem k "You'll Rebel to Anything", 11stopá čistá verze s klipem k "Diabolical" a nakonec specialita v podobě double vinylu s celkem jedenácti skladbami. "Čistá" a vinylová verze mají dvě naprosto odlišné bonusové skladby a všechny tři verze mají svou vlastní grafickou podobu. Chystá se ještě edice pro Japonsko opět v odlišné grafické podobě a se speciálními skladbami.

V březnu 2006 MSI představili svým fanouškům Straight To Video: The Remixes. Tento singl debutoval na třetí pozici v žebříčku Billboard Hot Singles a ještě několik dalších měsíců setrval v Top 5. (Singl se umístil na 7. pozici žebříčku Billboard's Top 10 Singles pro rok 2006.) Následovaly dvě koncertní šňůry, během kterých kapela dokázala vyprodat např. The Fillmore v San Franciscu nebo Henry Fonda Theatre v Los Angeles. Ještě dnes se STV stále nachází v žebříčku Billboard Hot Singles Sales!

V září čtveřice vydala druhý singl z You'll Rebel to Anything, který nese název Shut Me Up: The Remixes +3. Tento singl obsahuje remixy od Ronana Harrise (VNV Nation), Ulricha Wilda (Deftones, Rob Zombie, Static X) a Tommieho Sunshina, stejně tak jako demo verzi, dva bonusové remixy Straight To Video a dvě do té doby nezveřejněné skladby. Shut Me Up: The Remixes +3 pokračuje tam, kde jeho předchůdce skončil, a dokazuje, že tyto elektro-punkery nic nezastaví. Singl debutoval na první příčce žebříčku Billboard Hot Dance Singles Sales a zůstal tam po celých 6 týdnů! Vzhledem k tomu, že se v lednu letošního roku dokázal na první pozici opět vrátit, jedná se bezesporu o nejúspěšnější singl kapely.

V prosinci roku 2006 MSI vydali limitované EP Another Mindless Rip Off (pouze pro Severní Ameriku), které obsahuje pět nových demo nahrávek společně s pěti remixy třetího singlu "What Do They Know?". Toto EP bylo vyprodáno během pár týdnů a Metropolis připravuje reedici pro Kanadu.

**Videa:**

Shut Me Up vidělo více než milion lidí během 7 měsíců, zatímco nový klip k Straight To Video získal poloviční počet diváků během pouhých 4 týdnů!


**Shut Me Up**


**Novinky v roce 2007:**

MSI vydávají své první DVD "Our Pain, Your Gain", které zachycuje jejich 3 noční vystoupení v newyorské Webster Hall. V srpnu kapela headlinovala druhé jeviště letošního Projekt Revolution. Na podzim MSI vyráží na turné po Evropě, kde bude ve velké míře předskakovat My Chemical Romance. Na jeden koncert si sami odskočí do pražského Lucerna Music Baru.

**Mindless Self Indulgence (USA)**
28. října (neděle) 2007, start 21:00
Praha, Lucerna Music Bar (Vodičkova 704/36 ? pasáž Lucerna)
Vstup: 220 ,? Kč předprodej

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

uuu jeeee, to jsou dobry blazni, strasne bych tam chtela..tak uvidim.....:-)...Jo a nekdo mi rikal, ze clenka z MSI je partnerkou frotmana z My chemical romance, tak mozna proto ta ( pro me docela hudebne neobvykla) spoluprace, to jen takova perlicka..:-)
nejlepsi akce roku a ja mam zrovna praci, ze nejedu to me bude jeste hodne dlouho mrzet:sad: :-?
[2] Si neztěžuj, já budu v rachotě cca 200 metrů od Lucerny :-)
[1] MNo, tady bych Tě jenom doplnil, že si basačka MSI devátýho září po koncertě vzala frontmana McR, takže už je to paní Lyn-Z Way. ;-)<br /><br />[2] [3] Nezoufejte, snad se nám podaří to aspoň nafotit a udělat report, čekám i na odpovědi na rozhovor ;-)
hm.. taky budu chybět..): tak pak hezky popište i jak to proběhlo...
Tak to mi mrzí, kdyby to bylo v sobotu tak to bych do Prahy určo jela, ale když je to v neděli a ještě ke všemu až od devíti, tak se tam nedostanu, to bych musela v Praze pak přespat, no a další den musím do školy na laboratorní cvičení, takže tak no..škoda, to mi fakt mrzí..:sad:
Fotky zde: http://galerie.sanctuary.cz/thumbnails.php?album=34

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.