IAMX v říjnu opět poblázní Česko-Slovensko

Aneb headline prvního dne letošní polské Castle Party zahraje v Čechách a na Slovensku...


*Tisková zpráva D_Smack_U Promotion*

Někteří hudebníci jsou tu od toho, aby byli slyšet, nikoli vidět - toliko sluchový zážitek a nic víc. Berlínští IAMX naopak nejsou jen kapelou... jsou událostí - plnohodnotný zvukový i vizuální útok s dynamickým a nenapodobitelným Chrisem Cornerem (ze Sneaker Pimps), který tomu šéfuje. Letos se IAMX už u nás objevili, jenže jejich koncerty by tu mohli probíhat snad každý měsíc a bylo by pořád plno. Tentokrát bude šance si užít Chrise a jeho ansámbl 4.října v pražském Lucerna Music Baru, o den později na brněnské Flédě a 6.října v Zrkadlovém Háji v Bratislavě.

Se svou směsicí dramatického synth rocku, temnotou nabitého popu a spletitě zkonstruované indie taneční muziky pobláznili IAMX evropský hudební trh. Headlinovali festivaly v Rakousku, Belgii, České republice, Polsku a dalších zemích, přičemž si zahráli mimo jiné se skupinami jako Placebo, The Cardigans a Franz Ferdinand.

Jako elektro-glamový soundtrack k filmu Jana Švankmajera nebo prakticky neuchopitelný hybrid mezi sexy chvástavostí Prince a chladnou a soustředěnou vážností Roxy Music - takovým způsobem IAMX mixuje Chrisovy erotikou nabité vokály s hudbou, která je zuřivá, přesto kontrolovaná. S tak pozoruhodnými kinematografickými písněmi - od waltzového dramatu "President", přes údernou, sexuálně dravou špinavost "The Negative Sex" až po nezničitelně infekční synthpop prudké "Spit It Out" se deska "The Alternative" stává právě alternativou čajíčkové hudební scéně, která dominuje éteru. Vezmeme-li v úvahu zuřivé přijetí, kterého se Chrisovi dostává během vystoupení, zdá se, že nadešel čas přesedlat na "Alternativu".

Když IAMX nastoupili na festivalu SxSW se svou fascinující show, Music industry trade Hits Magazine napsal: "Všichni jsme se dnes shodli, že IAMX měli hvězdné vystoupení." Po návratu z vyprodaného amerického turné přijela kapela do Británie a ohlásila vydání v pořadí druhého alba s názvem "The Alternative".

*"Připomínají Muse, ale je v tom něco víc. Fúze pompézního rocku a sešlého berlínského undergroundu."* - Londonist, Británie

*"Jako uhlazený, modernistický upgrade Pretty Hate Machine od Nine Inch Nails."* - Guardian, Británie

*"IAMX vás donutí pohupovat se do rytmu bez ohledu na to, kde právě jste."* - Racket Magazine, Las Vegas

*"Ačkoli se vždy tvrdilo, že to nejtěžší je vytvořit písně, které by se líbily masám a přitom by byly geniální textově a zároveň melodicky chytlavé, Chris Corner s IAMX očividně postavil tuhle teorii na hlavu a trefil se přesně do černého."* - Subculture Magazine, USA

*"Těžší, špinavější a zlověstnější než posluchačsky přívětivé melodie Sneaker Pimps. The Alternative je skoro industriální bez přehnaného hluku. Společně s elektro-elementy a orchestrálními prvky tvoří Cornerovo dílo lákavý mix."* - Remix Magazine

*"The Alternative si musíte pořídit."* - Caught In The Carousel, USA

*"Tohle album miluji - je skutečně dynamické."* - GBH, USA

*"Písně bych popsal jako to nejlepší z toho, co Martin Gore [Depeche Mode] nikdy nenapsal."* - Austin Chronicle, USA.

I kvůli takovýmto referencím se vyplatí si na koncert IAMX zajít. Pak teprve pochopíte, proč se na jeho koncerty fanoušci a fanynky skutečně nedočkavě vrací.

Vstupenky na pražský koncert, který se uskuteční 4.10. v Lucerna Music Baru jsou k dostání v předprodejích sítí Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal a v pokladně Lucerna Music Baru za 400,- Kč + poplatky.

**IAMX (UK)**
4. říjen (čtvrtek) 2007 Praha, Rock Café (Národní 116/20) , start 20:00; Vstup: předprodej 400,- Kč
5. říjen (pátek) 2007 Brno, Fléda (Štefánikova 24), start 21:00; Vstup: předprodej : 230,- Kč / na místě 280,- Kč
8. říjen (pondělí) 2007 Bratislava, Klub Za zrkadlom (Rovniankova 3), start 20:00; Vstup 490,- Sk

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Fotky z IAMX najdete zde http://galerie.sanctuary.cz/thumbnails.php?album=32

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.