VNV Nation + Head-Less = EBM Masakr v Lucerna Music Baru

Ne nadarmo byla irsko-anglická dvojčlenka VNV Nation prohlášena mimo jiné za "nejlepší live show Castle party 2006". Živé vystoupení této formace je totiž hudebním zážitkem plným silných melodií a nezkrotné energie. Máme proto štěstí, že tato formace zavítá konečně i do Prahy...


*Tisková zpráva D_Smack_U Promotion a Lucerna Music Bar*

Irsko-anglické duo VNV Nation (Ronan Harris - produkce, hudba a texty; Mark Jackson - bubny) kráčí od úspěchu k úspěchu a v průběhu doby se jim podařilo dostat se až na vrchol alternativní elektronické a industriální scény. Přesvědčit se o tom můžete sami a to 6.září 2007 od 21:00 hodin v pražském Lucerna Music Baru.

Jejich unikátní mix současných elektronických stylů, industriálních, rockových a tanečních elementů, tematických textů a inspirujících emotivních vokálů sahá od tvrdých moderních elektronických beatů po naléhavé balady a symfonické kompozice. VNV Nation si vysloužili uznání za svoje energická živá vystoupení a získali tak velkou, diversifikovanou skupinu fanoušků z různých zemí a hudebních kultur.

Poslední album VNV Nation "Matter and Form" (2005) bylo kritikou příznivě přijato pro svůj široký rozsah tónu a zvuku od tvrdých úderných skladeb až po euforické symfonie. Album bylo velkým krokem kupředu z hlediska zvuku kapely a škály stylů a získalo kapele nové příznivce po celém světě. Alba se zatím prodalo přes 55 000 kopií a to ještě zdaleka není konečná cifra. V dubnu 2007 kapela vydala další album "Judgement", které má být jejím nejnadupanějším a nejunikátnějším počinem vůbec. Ačkoli už na desce Matter and Form se kapele podařilo prolomit hranice mezi elektronickými, industriálními a dalšími alternativními styly, jejich nejnovější album v tomto ohledu přináší další rozměr. Album čerpá z různých stylů současnosti, což má za následek zvuk, kde se střetávají energie, emoce, empatie, minulost a budoucnost, přičemž stále vyjadřuje ony jedinečné kvality, které dělají hudbu VNV Nation tak unikátní.

Judgement je album kontrastů a srovnávání. Z hlediska textů se jedná o různé interpretace názvu alba a v zásadě o analýzu dnešního světa, jeho hodnot, etiky, duše a směřování, stejně tak jako kam každý z nás kráčí ve svém životě a hledání odpovědí. "The Farthest Star" a "Carry You" přináší hymnické, nadějné i odvážné pohledy na svět, ve kterém žijeme. Rychlá, našláplá basová linka a melodie, zvuky syntetické kytary a vokál Ronana Harrise podněcující k zamyšlení charakterizují píseň "Nemesis" jakožto jednu z nejagresivnějších skladeb VNV Nation, k čemuž přispívá i stěžejní verš skladby: "Judgement Day's not coming, soon enough" (Soudný den nepřichází... dostatečně brzy). Skladba "Testament" by se dala popsat jako elektronický indie hymnus. "Momentum" dodává albu temnou, industriální trance příchuť. Vševědoucí "Descent" tvrdě zasáhne posluchače temnou rytmikou, zatímco texty popisují totální devastaci. Naprostým protikladem je pak éterická balada "Secluded Spaces", která ve vás vzbudí pocit, že nemůže být na světě nic krásnějšího. Zbývajícími skladbami jsou balada "Illusion" a instrumentálky "Prelude" a "As it fades", které působí jako titulní a koncová skladba z nějakého velkofilmu spíše než začátek a konec hudebního alba. Podíváme-li se na album jako celek, můžeme říci, že všechny části mají svůj smysl a krásně do sebe zapadají a vytvářejí tak dílo, které vás zaujme a donutí se zamyslet.

VNV Nation začali své turné v německém Frankfurtu 21. března. Turné je přivede do všech koutů Evropy, Ameriky, Asie i Austrálie. Velmi úspěšně se kapela prezentovala na světově proslulém Coachella Festivalu v kalifornském Indiu, což jen potvrzuje její skvělou formu. Tři věci jsou jisté: Judgement je tady, 2007 bude pro VNV Nation skvělým rokem a nakonec - to nejlepší ještě přijde.

VNV Nation předskočí drážďanské seskupení Head-Less.

**VNV Nation (IRL/GB) + Head-Less (D)**
6. září (čtvrtek) 2007, start 21:00
Praha, Lucerna Music Bar (Vodičkova 704/36 - pasáž Lucerna)
Vstup: 250 ,- Kč předprodej / 300,- Kč na místě

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Těším se...
chce to zase nějakou levnou párty za 50:-) teď je sice hodně kvalitních akcí, ale kde na to májedn pořád brát?
[2] Hele, 250,- za něco jako VNV Nation je ještě celkem kulantní nabídka ;-)
250,- Kč je slušná cena, teda pro pracující lid 8-)
U mě nastává jinej problém. Z Prahy po jedenácté mě už nic nejezdí a abych sušila hubu a ještě jela domu ospalá po jedné v noci je nadlidský výkon. Jednou jsem měla halucinace, když jsem jela večer po dálnici, tak jsem viděla lidi na silnici. A přitom to byly světýlka :D
Tak na tohle se těším více než měsíc:-) Už aby byl čtvrtek...
tomu říkám FUTUREPERFECT
Teda, ja se pridavam s tim tesenim, jsem na to moc zvedava! I na Head-less, loni (nebo predloni?) byli dobry, a myslim ze jeste trochu hudebne vyspeli ;-)) Cena je prijemne prekvapeni, cekala jsem vic. Tak na videnou ve ctvrtek.

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.