Laibach opět v Praze!

Photobucket - Video and Image HostingKultovní slovinská skupina Laibach na svých oficiálkách oznámila, že v rámci turné ku příležitosti vydání nového očekávaného CD "Volk" vystoupí 13.12. i v Praze - v klubu Roxy.

 

 

 

 

 

Bude to již po několikáté co kontroverzní Laibach vystoupí v ČR. Naposledy tomu bylo v prosinci 2005 v Brně a ten, komu se ještě Laibach nepoštěstilo vidět na živém vystoupení by si tento termín rozhodně neměl nechat ujít. Na v pořadí již šestnáctém albu, které kapela pokřtí na turné po Evropě, se dočkáme 14 skladeb inspirovaných hymnami různých zemí (USA, Británie, Rusko, Francie, Slovinsko či Japonsko).
Historie Laibach sahá až do roku 1980 a od počátku se díky zahrávání si s totalitními ideologiemi setkávala s negativními reakcemi dokonce i dočasným zákazem vystupování, přesto má za sebou po více jak dvaceti letech existence obrovskou nespočet koncertů před vyprodanými sály a stadiony, řadu desek, kazet i DVD. Laibach jsou známí především díky svým osobitým přejímáním a přetvářením popových skladeb ("Life is life", "Final Countdown", "Geburt Einer Nation","Across The Universe" etc.). Také prosluli jako spoluzakladatelé uměleckého hnutí "Neue Slowenische Kunst". Bližší info o zahájení koncertu a ceně vstupenek podáme jen co to bude možné.
Oficiální stránky skpiny: www.laibach.nsk.si
Stránky Neue Slowenische Kunst: http://www.nskstate.com/

Photobucket - Video and Image Hosting

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

jak öcekavane album??..oni to jeste nevydali???..:-)
Forn: nene,podle toho co jsem cetl uz je to natocene, ale vydane to bude v nejblizsich dnech :-)
"LAIBACH announce a brand new album release, VOLK. The album is released on Mute on 23rd October "<br />Zatim je v obehu pouze ochutnavkovy singl "Anglia" :-)
aha...ale ja to mam uz asi mesic....:D..meli by si na to chlapci davat vetsi pozor..;-)
Forn: I ty bandito :D :D :D
jou jou jupi jupi jouuu !!!
Hej tak jako.. kde na ty cesty do Phy mám brát peníze... no nic.. asi mi utečou.. ):
Fotky Laibach jiz k shlednuti v nasi galerii ;-) snad pro ty,kteri se nemohli zucastnit alespon zcasti nastini atmosferu akce ;-)
Take jsem pridal na web fotky z koncertu Laibach, ale z 2 roky stareho Abatonu, ale za to z prvni rady: "odkaz":http://mi.rage.cz/photos/Laibach-Abaton-1.12.2004/

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.