Front Line Assembly v Praze + warm-up party

Nejde vás nepozvat na pražský koncert znovu sjednocené legendy industriální scény, která po mnoho let patřila k průkopníkům a nejsilnějším formacím tohoto žánru. Front Line Assembly vystoupí dne 1. září 2006 v Abatonu. A ti z vás, kteří se nedostanou přímo na koncert (lístků už je pomálu), mají možnost zajít alespoň v pátek 25. srpna 2006 na FLA pre-party.

Ta se bude konat (jak už bylo řečeno) v pátek 25. srpna 2006 v pražském klubu Swamp (Újezd 598/5, Praha-Malá Strana) a má jí na starosti DJ Maldoror (kterého můžete znát např z posledního Prague in Dark Festu a dalších akcí). Pozor! Některé účastníky čeká příjemné překvapení v podobě nového CDčka Front Line Assembly s názvem "Artificial Soldiers" zdarma!

A jelikož se mi můj článek a pozvánka na tenhle koncert prostě smazal, dovolil jsem se naštvat a vypůjčit si tenhle, když už jsem ho našel - snad to nikomu nebude vadit: Zdroj: Prostor Abaton D Smack U Promotion a Abaton Production uvádějí **1. 9. 2006 Abaton, Praha - Front Line Assembly (CAN), support Stromkern (USA)**

Koncert v rámci 15 let výročí Radia 1 - vstup: předprodej 350,- Kč + poplatky, na místě 450,- Kč

Kapela Front Line Assembly je hlavním projektem muzikanta Billa Leeba, který dlouhodobě sídlí v kanadském Vancouveru. Poté co Leeb založil formaci Skinny Puppy, vytvořil v roce 1986 s Michaelem Balchem Front Line Assembly. V té době vydali několik kazet (reedice vyšly pod názvem Terror I & II), které byly předzvěstí jejich pozdějších nahrávek z roku 1987: The Initial Command, State of Mind, a Corrosion. Ke konci roku 1988 nahráli mini gramodesku Disorder, kterou později smíchali s Corrosion a vydali pod názvem Corroded Disorder. Album Gashed Senses and Crossfire z roku 1989 upevnilo jejich pozici na industriální scéně a podnítilo první světové turné. V roce 1990 se Balch odtrhl a duo doplnil Rhys Bulber. V této sestavě vydali desku Caustic Grip. Teprve o dva roky později však nahráli desku Tactical Neural Implant, která pro mnohé představuje vrcholný okamžik tohoto žánru. Dodnes je toto album považováno za esenci toho nejlepšího, co v industriálu vzniklo. V roce 1994 FLA mnohé své fanoušky roztrpčili, když začali experimentovat se svým do té doby čistě elektronickým zvukem. Album Millenium se svými masivními náložemi živě hraných i samplovaných metalových kytar vyzývalo publikum, aby se spolu s kapelou povzneslo nad zavedené hranice industriálu. V roce 1995 FLA opět nastoupili do útoku s deskou Hard Wired, v níž se spojila znovu objevená industriální forma s kytarou. Hard Wired nejen navazovalo na starší album Implant, ale navíc jej zvukově obohatily prvky z vedlejších projektů kapely. Na evropském turné na podzim roku 1996 vznikla živá nahrávka Live Wired, která byla vůbec prvním live CD Front Line Assembly. V témže roce vznikly i dva CD singly, Circuitry and Plasticity a kapela vyjela na turné po severní Americe s Numb a Die Krupps.

V roce 1997 došlo k prvnímu přeskupení kapely od roku 1990. Rhys Fulber odešel a nahradil ho Chris Peterson. Album FLAvour of the Weak z roku 1998 znamenalo počátek koketování s elektronickou hudbou. Ve druhé polovině roku vyšlo dvojcédé remixů Re Wind. Dále duo vydalo album Implode v roce 1999 a Epitaph v roce 2001. V epitafu se objevila napínavá intra, tranzové syntetizátorové linky, pulzující beaty a nosné melodie, což se rychle rozšířilo po celé industriální scéně a ovlivnilo její budoucí tvář.

Po vydání alba Epitaph došlo k další změně: Chris Peterson kapelu opustil a na jeho místo se vrátil Rhys Fulber (Fear Factory, Conjour One). Občerstvená kapela FLA nahrála koncem roku 2003 napjatě očekávaný singl Maniacal. Úspěšný singl se stal základem pro album Civilization z roku 2004 a následné EP Vanished, na kterém vyšly tři dříve nevydané skladby. V roce 2005 konečně došlo k tomu, co všichni očekávali ? k fůzi všech členů FLA spolu s novým členem kapely Jeremy Inkelem. Společně pak začali pracovat na albu Artificial Soldier, které vydali v květnu 2006. Nová sestava kapely dokázala prvním společným albem nejen naplnit očekávání fanoušků, ale dalece je překonat. Pro nahrávku jsou typické dunivé beaty, vybrnkávané atmosférické zvuky, probublávající melodie, dynamické syntetizátorové zvuky a charakteristický hlas Billa Leeba. Úžeji už všechny tyto prvky propojit snad ani nešlo. A jakoby toho snad nebylo málo, ještě si k Artificial Soldier přizvali dva hostující vokalisty, Eskila Simonssona z Covenant (skladba ?Storm?) a Jean-Luca De Meyera z Front 242 (skladba ?Future Fail?). Říká se, že čas všechno změní, ale FLA času dokázali odolat. Kapela neztrácí zásadní vliv na industriální scénu, do které vnáší vzrušení a adrenalin.

Billovu hudbu je možné slyšet také na řadě vedlejších projektů, k nimž patří například Noise Unit, Delerium, InterMix, Cyberaktif, Equinox nebo Synaesthesia. Rovněž je autorem hudby pro oblíbenou video hru Quake 3 ? The Arena.

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Super, uz mam listek, uvidime se na koncerte :-)
skoda.... ale ja se spise setrim na Clan of Xymox a Deathstars...;-)
TEda to jsou traumata, tohle bych si nerad nechal ujit,ale ten vstup me celkem desi:o/ 450 za to rozhodne na miste davat nechci, nemate nekdo nejaky typ na predprodej? (pokud tedy neni v textu, jeste jsem se poradne neprobral, tak jsem ho mozna prehledl :-D )<br />KDyby to nahodou nevyslo, alespon toho 25. bych se rad dostavil, vypravuje se tam nekdo?:o)
[1] [3] mno jestli je?tě lístky vůbec budou, četl jsem u? na několika zdrojích, ?e u? jsou vyprodaný a jediná mo?nost je nějaká soutě? Radia 1, tak to jdu ověřit....toho 25. bych se vypravil, dkybych byl v Práglu.. :sad:<br /><br />[2] Tak to Tě jistě potě?í, ?e Clan of Xymox budou v říjnu v Praze, budeme informovat ;-)
[4]no to ja prave vim, proto jsem to psal.... a 13.10. jsou v Praze Deathstars + Mortiis, takze se bojim, ze nezvladnu obe akce najednou....<br />tohle mi ale bude muset ujit..:sad:
no FLA sou prej v predprodeji vyprodany.. :-( ale na deathstars se uz tesim...
Huh o Clan of Xymox vím, ale DeathStars taky ? Koukám, ?e říjen bude velmi náročný :-) Nevíte datum vystoupení COX ?
Tak uz je i plakát: http://www.neosfera.cz/pragueindark.htm
Od kolika je pre-party 25.? A vlezne?
hm tak radio 1 to bude davat primym prenosem... tak aspon neco<br />"odkaz":[http://www.radio1.cz/www/obsah.php?pid=1300&hlstrmod_id=1230&do_back=1]
Tak nevim,kolik z vas melo moznost navstivit tenhel koncert, CZS bohuzel vubec kvuli zahadnemu vyprodani listku, takze me napadlo, ze sem alespon hodim odkaz na to, co o koncertu pise musicserver.cz Prvni odstavec mi vyjasnil hodne otazek:o)<br />http://musicserver.cz/clanek/16103/Elektro-industrialni-bojovnici-sve-pozice-uhajili/

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.