Project Pitchfork

Project PitchforkV dnešním Retru se podíváme na profil nepřehlédnutelných Project Pitchfork, který pro Rock & Pop roku 1993 připravila Jana Kománková. 

Zdroj: Persefona a Vanessa (díky!!!)

V rubrice Retro oprašujeme opravdové lahůdky s gothic příchutí, posbírané ze stařičkých tištěných hudebních (i jiných) magazínů, zavátých neúprosným nánosem času, které po letech znovu opucujeme, vypulírujeme a vrátíme do oběhu. Důvodem pro toto počínání je zaprvé snaha o zachování informací (neboť papírové časopisy ve srovnání s e-podobou většinou neoplývají přílišnou životností), zadruhé abyste věděli, co se o goths, této kultuře a kapelách psalo před deseti, dvaceti lety a měli srovnání, o kolik vnímání médii postoupilo, a zatřetí protože tyto články mívají i po tak dlouhé době jistou informační hodnotu.

Podílet na obsahu této rubriky se samozřejmě můžete i vy, takže pokud máte někde na půdě, ve starém harampádí, pod postelí nebo pilinami s morčetem podobné časopisy se souvisejícími články, které byste byli ochotní nascanovat (případně zapůjčit k nascanování) a dát našim čtenářům k disposici skrze CZ Sanctuary, ozvěte se, prosím, na mail redakce@sanctuary.cz. Předem děkujeme!

Jana Kománková napsala pro Rock & Pop profil tehdy vzrůstající hvězdy temné elektroniky, Project Pitchfork. Bez zajímavosti není, že článek pochází z roku 1993, tedy ještě z doby před vydáním desek jako "Alpha Omega" a "IO", které kapelu katapultovaly do popředí zájmu.

Project Pitchfork
Napsala: Jana Kománková
Médium: Rock & Pop 1993

Klikněte pro zvětšení

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.