XIII. STOLETÍ se vrátí do Prahy opět se speciálním hostem

Po loňské nucené pauze navážeme na tradici předjarních koncertů jihlavské legendy v našem hlavním městě.

Pokud jste v posledních letech navštívili některý z koncertů bratrů Štěpánových a spol., pak víte, že XIII. století je v zatraceně dobré koncertní formě. Letos nám hygienická situace nedovolila uspořádat jejich pražský koncert, a tak plánujeme o to velkolepější návrat na příští rok. Tím spíš, že se bude jednat o jeden z prvních koncertů s novou klávesistkou - Katka Kameníková totiž z osobních důvodů a po dohodě se zbytkem kapely kapelu v prosinci opouští.

XIII. století v letošním roce odehrálo sérii letních a podzimních koncertů. Frontman Petr Štěpán pokračuje ve spolupráci s kralupským Bratrstvem Luny a aktuálně připravují prozatím blíže nespecifikovaný projekt. Tři čtvrtiny Třináctky vedle toho oživily léta spící punkovou legendu Hrdinové Nové Fronty, která se po více jak třiceti letech opět vydala do studia. Vzpomínková deska "Když se bombardéry vracejí" vyšla před pár dny u Warner Music. Domovským souborem ale zůstává XIII. století a my se už nemůžeme dočkat, až se všechny vlkodlaci a vampirézy opět vrátí do Prahy.

XIII. století - Justina (live at Palác Akropolis 29.2.2020)
 

Stejně jako v minulosti, i tentokrát se v roli speciálního hosta představí zahraniční formace, která v České republice ještě nezahrála. Německá gothic/deathrocková formace Bloody Dead And Sexy vznikla v roce 1997 a její cesta na výsluní vedla přes poctivé koncertování v gotickém undergroundu. K pomyslnému zlomu v jejich kariéře došlo v roce 2001, kdy zahráli na památném festivalu Herbstnachte III po boku Cinema Strange, Antiworld či Fliehende Stürme a jejich vystoupení je katapultovalo mezi nejžádanější nová jména na deathrockové scéně. Krátce poté se upsali respektované značce Alice In... (sublabelu Dark Dimensions), kde v roce 2003 vydali svůj ceněný albový debut "Paint It Red". Od té doby mají na kontě čtyři dlouhohrající počiny, prozatím poslední deska "Bad Ambient" je z roku 2013.

Kapela se poté na nějakou dobu odmlčela a koncertovala spíše sporadicky. Teprve letos probleskly zprávy, že Bloody Dead And Sexy jsou zpět a nahrávají nový materiál, který by měl v příštím roce vyústit ve vydání nového nosiče. Pražský koncert tak bude jednou z prvních příležitostí, kde můžete slyšet nové skladby a navíc odstartuje výroční sérii vystoupení ke 25 letům činnosti souboru. U takové události prostě nesmíte chybět!

Bloody Dead And Sexy - Fingers

 

XIII. století, Bloody Dead And Sexy
5. 3. 2022, Praha, Palác Akropolis
Vstupné: 350,- Kč (+ poplatky sítě) ZDE/ 450 Kč (na místě)

 

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.