Mráz, oheň a industrial. Projekt Jagath propojuje dark ambient s urbex rituály.

Mladý ruský kolektiv Jagath už několik let zachycuje svou fascinaci opuštěnými industriálními stavbami různými uměleckými formami. Uvnitř obrovského ropného tankeru vznikla deska "Devalaya".

Miliónové město Perm v centru Uralu je známé svou ropnou zpracovatelskou výrobou. Po utlumení prací zbyla ve městě a v jeho přímé blízkosti řada reliktů, která zlatý ropný věk stále připomíná. Právě tyto urbex objekty jsou cílem umělecké skupiny Jagath, která zde pořádá své happeningy, při kterých tvoří i jedinečnou industriální muziku.

Po letech činnosti se soubor rozhodl začít tyto nahrávky zprostředkovávat i širší veřejnosti. Jedním z alb je i kolekce "Devalaya", která zaujala britské vydavatelství Cold Spring natolik, že se rozhodla ho licencovat pro celosvětovou distribuci. Deska vyšla 4. prosince 2020 v digitální podobě a na CD a je k zakoupení a k poslechu níže na Bandcamp profilu vydavatelství. 

A co k tomuto albu, které vzniklo během let 2015 až 2018 uvnitř obrovského, nedávno sešrotovaného ropného tankeru, a skupina ho brala za svou svatyni (rusky "devalaya"),  říkají členové Jagath? "Hudbu vytváříme na opuštěných průmyslových místech - na dně vlhké podzemní šachty nebo uvnitř obrovských dutých nádrží na olej nebo ropu - vždy bez použití digitální syntézy. Používáme jednoduché, většinou ručně vyrobené nástroje, nalezené předměty a naše hlasy. Děláme to proto, abychom sdíleli naši vizi chátrajícího postindustriálního věku a odhalili život v propasti."

 

 

mohlo by vás také zajímat