Christian Death

cd1_sDnešní příspěvek do Retro rubriky bude hned dvakrát premiérový. Zaprvé proto, že se v něm poprvé ohlédneme za formací Christian Death, a zadruhé proto, že poprvé uveřejňujeme článek ze slovenského gotického magazínu Stigma. A to už jsou dobré důvody, proč věnovat pozornost čtrnáct let starým článkům!
 

Zdroj: MikoBofS (děkujeme!)

Ale ještě předtím taková ta klasická omáčka - V rubrice "Retro" opět oprašujeme nejrůznější lahůdky s gothic příchutí, posbírané ze stařičkých tištěných hudebních (i jiných) magazínů, zavátých neúprosným nánosem času. Ty pro vás znovu opucováváme, pulírujeme a vracíme do oběhu. Důvodem pro toto počínání je zaprvé snaha o zachování informací (neboť papírové časopisy ve srovnání s e-podobou většinou neoplývají přílišnou životností), zadruhé abyste věděli, co se o goths, této kultuře a kapelách psalo před deseti, dvaceti lety a měli srovnání, o kolik vnímání médii postoupilo. V neposlední řadě se také  domníváme, že tyto články mívají i po tak dlouhé době informační hodnotu.

Podílet se na obsahu této rubriky samozřejmě pořád můžete i vy, pokud máte někde zašantročené podobné časopisy se souvisejícími články, které byste byli ochotní nascanovat (případně zapůjčit k nascanování) a dát našim čtenářům k disposici skrze CZ Sanctuary, ozvěte se, prosím, na mail redakce@sanctuary.cz. Předem děkujeme!

Ale teď už se vraťme v čase do časů, kdy slovenskou gotickou scénu hojně informoval o dění unikátní Stigma Music Magazine. Jsme proto velmi rádi, že si i takové vzácnosti našly cestu k nám do redakce a můžeme je tedy sdílet s vámi. Autorem rozsáhlého článku o Christian Death je sám šéfredaktor magazínu Mario Poór, kterého můžete znát i z jiných žánrových aktivit na scéně. Příjemné čtení!

Christian Death
 
Autor:  Mario Poór
Foto: archiv, Marian Hollý
Médium: Stigma Music Magazine (november 1998), s. 6-9

 

cd1_1cd2_2

cd3_3cd4_4

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

čau koukněte na moje stránky je tam a bude ještě větší hafo punkové ,post-punkové a metalové hudby (stále přibejvá)<br />mimo jiné i christian death <br /><br /><br />http://www.disorderbrain.estranky.cz/clanky/hudba/
Našel jsem pouze obecnej text přejatej z jiných blogů, je to záměr?<br /><br />Co takhle nějaká recenze, autorskej článek, se kterym by bylo možný se podělit dál? :)

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.