Připravte se na výstavu Současný český industriál

Galerie Jaroslava Fragnera připravuje výstavu Současný český industriál, která se uskuteční od 7/12/2011 do 15/1/2012.

 

Souasn_esk_industrial

 

Výstava Současný český industriál předvede ve svých prostorách na Betlémské náměstí 5a výběr 40 realizací naší soudobé industriální architektury, která je důstojným nástupcem prvorepublikové kvality a tradice. Příklady ryze funkčních staveb, jejichž osvícení majitelé nerezignovali na estetiku a zázemí, ale naopak oslovili přední renomované architekty, kteří navrhli výrobní a administrativní stavby pro konkrétní provozy úspěšných firem.

Vernisáž 7. prosince pravděpodobně podpoří svým "akustickým" vystoupením Paprsky inženýra Garina, kteří tentokrát vynechají rockovou složku a soustředí se plně na práci s kovy a dalšími akustickými instrumenty. Výstava pak bude pokračovat až do 15. ledna příštího roku.

Galerie Jaroslava Fragnera plánuje v rámci připravované výstavy v samostatném prostoru A-lab ve druhém patře vystavit vybrané studentské práce (semestrální a diplomní projekty), které se zabývají návrhy průmyslových objektů či konverzí starých opuštěných výrobních komplexů. Zájemci mohou své práce (portfolio v pdf) posílat do 21/11/2011 na adresu Fragnerovy galerie (galerie@gjf.cz, do předmětu zprávy prosíme uvést SCI- A-LAB). Ze zaslaných projektů vybere následně porota složená z členů přípravného týmu výstavy (Dan Merta - ředitel GJF, Petr Volf - publicista, Lukáš Beran - historik architektury a Jakub Fišer - architekt, předseda DR NČA) práce, které budou na výstavě prezentovány.

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.