Otto Dix přijíždí do Prahy

ottodixgig_sV sobotu 12. listopadu zahraje v klubu HooDoo ruský projekt Otto Dix. 
 

Mezi letošními koncertními premiérami vás dnes chceme pozvat na jednu, o které ani sami gothici úplně nevědí, co si myslet. 12. 11. 2011 u nás poprvé zahraje ruská formace Otto Dix, která zatím pokaždé Čechy těsně obkroužila (hráli v Polsku a Německu). Kapela, která je půlkou scény zbožňována a druhou půlkou odmítána, přijíždí představit nové album "Čudnye dni" a spolu s ním nový image a show.

Pojmenování má petěrburgská formace podle německého expresionistického malíře. Expresionismus je koneckonců cítit ve všem, co kapela dělá-v divadle, které Michael Draw na pódiu pokaždé předvádí i v textech. Právě texty jsou největší zbraní a zároveň kamenem úrazu celého uskupení.

"Mládeži, udělejte program pro Německo, nikdo vám nerozumí!" Nejednou byla kapela dotazována, proč hraje jedině v Ruštině a to přes to, že jsou slova každé skladby v podstatě to nejdůležitejší k pochopení toho, co se snaží vlastní hudbou vyjádřit. Vždycky odmítli. Možná proto do zahraničí pronikají pomalu a s rozpaky.Otto Dix - ( Зверь ) 


Výrazná elektronika a klávesy (Marie Slip), housle (Petr Voronov ) a melancholický kontratenor (Michel Draw). Texty plné apokalyptických výjevů, stavů lidské mysli, ale i romantiky a naděje. Koneckonců je frontman stejně tak publikující spisovatel a básník, jako hudebník. Tuto sobotu vystoupí v klubu HooDoo. Aby českým návštěvníkům předvedli co možná nejlepší výkon, vezou si jako posilu  Ringo Mullera (dvorní zvukař Das Ich).

Jedno z témat, které nové album otevírá, je fetish. Kapela si dekadenci nese v novém vizuálu, ale i několik písní je věnováno tomuto tématu, a abychom zůstali v rámci celého večera hezky sladění, po půlnoci ovládnou stage performeři ze studia Hell a ukážou něco ze své krásné řezničiny. Komu nedělá dobře krev, může se následně pokochat pohledem na dívku lapenou v provazech.

Po hellácké show rovnou spustíme afterpárty. Elektronický diktát povede hned několik DJs-ICE Doll (Brno), duo Zydrate Project (SK-gothelectro, EBM, Industrial) a DJs Alia Terra. Hrát se bude celou noc až do rána.

V rámci koncertu i after bude zajištěná šatna, bar a chillout.

Otto Dix + afterpárty
12. listopadu (start 20:00)
Praha, Klub HooDoo (Korunní 106)
Vstup: 290,- Kč předprodej Redraven, 340,- Kč na místě, od půlnoci (vstup na afterpárty) 100,- Kč

 


Otto Dix v Praze

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.