Messer Chups se po třech letech vrátí do Prahy

Do Paláce Akropolis se v listopadu po třech letech vrací petrohradští Messer Chups. S ironickým nádechem oživují estetiku šestákových sci-fi magazínů a nízkorozpočtových hororů do podoby dechberoucího hudebního spektáklu. Béla Lugoši a Elvis v něm tancují v divokém reji se zombíky za doprovodu stařičkých syntezátorů a těreminu. Messer Chups zahrají k narozeninám Paláce Akropolis v sobotu 12. listopadu.

Názvy jejich hitů Go Satan Go!, How To Become a Vampire nebo Zombie Shopping hovoří za všechno. „Schválně jsme si vybrali název, který odráží obě polohy naší hudby - šok i dětskou nevinnost. Proto Messer (nůž) a Chups z dětských lízátek Chuppa Chups,“ vysvětluje (šílený) mozek ansámblu Oleg Gitarkin. Messer Chups jsou dnes jsou asi nejzajímavějším ruským popovým exportem – představili se ve většině velkých evropských měst i důležitých festivalů. Jejich originálního zvuku si všiml i Mike Patton, který jejich album Crazy Price vydal na svém labelu Ipecac.

Messer Chups vznikli na konci devadesátých let v německém Hamburku, kde se veterán petrohradské rockové scény Oleg Gitarkin (ex-Messer Fur Frau Muller) seznámil s místní klávesistkou Annette Schneider. Poněkud výstřední estetika kapely vyrostla ze sdíleného zájmu o americkou brakovou kulturu. Po návratu do Ruska natočil Gitarkin v roce 1999 debutové album Monster And Monster, na kterém hraje i virtuózka na elektronický nástroj těremin Lydia Kavina. Od roku 2004 zastává místo druhého člena kapely kytaristka, která si říká Zombie Girl. Messer Chups vydali deset studiových alb, poslední Heretic Channel před dvěma lety. Svoje největší hity posbírali v roce 2008 na kompilaci Best of The Best. Letos vydali album Bermuda 66!

Messer Chups - Tremolo From The Crypt

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Hell fakin yeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!
hoodne blby datum :(

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.