Do Shaska! a witchhousová ikona Burial Hex vystoupí v Chapeau

Pokud vašim sluchům nevelebí hororový rokenrol Zombiny and the Skeletons, můžete ve stejný večer zavítat na vystoupení stále se reformující dark ambientní sebranky Do Shaska! a ikony mladistvého žánru witch house Burial Hexe do pražského Chapeau Rouge.

do_shaska_2006

Clay Ruby (aka Burial Hex) se čím dál víc vzdaluje jasné kategorizaci. Sakrální kompozice s hlukovými erupcemi a chladný puls minimalistického diska s trýznivým vokálem, jaký uslyšíte spíš v black metalu, se navzájem proplétají s udivující samozřejmostí. Krom toho se stal ikonou witch houseové mládeže a aktuální album Book Of Delusions vychází i s remixy mj. od Mater Suspiria Vision nebo Dream Boat. Rodák z Wisconsinu původně vzešel z americké noisové scény, má společné nahrávky se Zola Jesus nebo Kinit Her, občas hraje v Sylvester Anfang, Jex Thoth, The Second Family Band nebo Journey To Ixtlan, je aktivní i v remixování (naposledy vydařené remixy Phallus Dei spolu s Bohren & Der Club Of Gore, Der Blutharsch a dalšími) a spoluvlastní label Brave Mysteries (na podzim chystají desky Pwin Teaks a excelentním Italům His Electro Blue Voice).


Do Shaska! po letech proměn zůstávají na pomezí ethno dubu a industriálního ambientu a jejich vlastní cesta v některých momentech připomene odbočky, které si zvolil Burial Hex.

 

 

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.