Projekt records opuští službu Spotify

Měla to být další zachrana hudebního businessu. Místo toho se Spotify pro mnoho hudebníků jeví jako jednosměrná černá díra. O tom je přesvědčeno i významné americké darkwave vydavatelství Projekt records, které odtud stahuje veškeré svoje aktivity. Proč?

 

Projekt_records_logo

 

Svédský program Spotify umožňuje streamovat víceméně veškerou hudbu, která vás napadne. V současnosti je dostupný ve Švédsku, Norsku, Finsku, Británii, Francii, Španělsku a USA. Existuje placená i "free" verze, která je sice zadarmo, nicméně poslech sem tam přeruší reklama. To všechno zní docela lákavě, dokavaď se člověk nedozví informace z druhé strany. Za přehrání jedné písničky má vydavatel právo na 0,0013 dolaru. Sam Rosenthal, šéf Projekt labelu, si spočítal, že aby získal alespoň minimální mzdu, muselo byl Spofily odbavit každý měsíc 892 307 skladeb! Jen pro srovnání: 5000 odehraných skladeb přivádí do pokladny Projekt record 6,50 dolaru. vedle to 5000 stažených skladeb na iTunes generuje vydavatelství téměř 3000 USD!

"Chci žít ve světě, kdy umělec je spravedlivě kompenzován za své výtvory, protože my (publikum), věřííme v hodnotu toho, co umělci vytváří. A Spotify není službou, která by tuto možnost nabízela", hodnotí činnost streamovací služby Sam Rosenthal.

 

Android Lust - Stained

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.