Podívejte se, jak frontman Rezurex hraje se svým novým projektem 80's wave

O tom, že psychobilly komunita není ve světě jenom uzavřenou skupinou napomádovaných pokérovaných motorkářů a její umělci nežijí jenom zvukem kontrabasů, se přesvědčujeme na zahraničních festivalech často a rádi. Příjemným dokladem otevřenosti a lásce vůči jiným žánrům může být i nový projekt Daniela de Leona, zpěváka zasloužilých psychoharcovníků Rezurex, jenž dostal název Neon Kross.

Do party přizval Daniel například McCoye z postpunkových Pins and Needles, se kterým už spolupracoval dříve ve studiu. Neon Kross, kteří podle svých slov "zmrzil v roce 1984, aby byli nyní rozmrazeni a infikovali masy temnou tanečnější new wave hudbou" si po rodném Los Angeles během zhruba dvou měsíců našli mnoho fanoušků v místních undergroundových darkwave klubech. Kapelu doplnila Chinatsu, klasicky vzdělaná klávesistka z Japonska, a McCoův kolega z Pins and Needles, bubeník Jake. Daniel však k založení projektu dodává: "Neon Kross není žádnou trendy kapelou, inspirovanou osmdesátými lety, ale pravou "osmdesátkovou" reinkarnací, šampionským obdobím hudby, na které možná někteří zapomněli, ale jež všichni stále milují."

Tvorbu Neon Kross můžete ochutnat i prostřednictvím jejich prvního oficiálního videoklipu "Spider Dance" pod článkem.Neon Kross – Spider Dance

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.