Koncert Billyho Idola se blíží

Billy Idol v PrazeBritský hudebník Billy Idol, hvězda rockové a new wave scény 80. let, předvede již 27. června s doprovodnou kapelou v pražském klubu SaSaZu, že rozhodně neztratil nic ze své energie a osobního charismatu.
K jeho hitům, kterým pomohla ve velké míře tehdy vzniklá MTV a které bodovaly v amerických hitparádách, patří písně jako „Dancing With Myself“, „Rebel Yell“, „Hot In The City“, „Eyes Without A Face“ nebo „Flesh For Fantasy“. Billy Idol kombinoval vizáž tvrdého chlapa s punkovými názory a pop-rockovou chytlavou melodikou i tanečními rytmy. Jeho desky jako „Rebel Yell“ či „Whiplash Smile“ se prodávaly po miliónech kusech. Mezi doprovodnými muzikanty v Praze nebude chybět ani Billyho dlouholetý parťák – kytarista Steve Stevens, který ho střídavě doprovází téměř od začátku sólové hudební kariéry.

Billy Idol (vlastním jménem William Michael Albert Broad) se narodil v roce 1955 ve Velké Británii. Ovlivněn Sex Pistols (byl jejich nadšených fanouškem) brzy založil punkovou kapelu Generaton X, s níž vydal několik úspěšných desek. Po jejím rozpadu v roce 1981 Billy přesídlil do New Yorku, kde se seznámil s Billem Aucoinem, manažerem Kiss. První LP, již ve spolupráci s kytaristou Stevem Stevensem, vydal o rok později a pro ty, kdo ho znali jako punkera, to musel být šok – znělo o dost popověji. Chytlavé videoklipy na písně „White Wedding“ a „Dancing With Myself“ se okamžitě začaly vysílat v hlavním čase MTV. Druhého, v jeho kariéře nejúspěšnějšího, alba „Rebel Yell“ se prodalo již přes 2 milióny kopií a obsahovalo úspěšné singly jako titulní skladbu či „Eyes Without A Face“, „Flesh For Fantasy“ či „Catch My Fall“. Díky této desce se z Billyho Idola stal hudebník, který vyprodával velké arény i stadiony.Billy Idol - White Wedding


V roce 1986 následovala o něco méně, ale pořád velmi úspěšná deska „Whiplash Smile“, rozchod s kytaristou Stevem Stevensem a také závislost na tvrdých drogách. V 90. letech sice vydal další dvě alba (úspěšné „Charmed Life“ a propadák „Cyberpunk“, kde experimentoval s techno rytmy), ale jinak se během této doby nijak aktivně hudebně neprojevoval. V roce 2001 přišly na trh již podruhé jeho největší hity a u příležitosti 20. výročí MTV se dal dohromady se Stevem Stevensem. „Devil´s Playground“ z roku 2005 bylo první album s novým materiálem od předcházejícího „Cyberpunk“. Sice nijak nezabodovalo, díky němu ale Billy Idol odehrál řadu koncertů. V roce 2006 vydal album Vánočních písní.

Billy Idol (UK)
27. června 2010
Praha, SaSaZu (Bubenské nábřeží 13)
Vstup:  předprodej 1.290,- Kč / 3.690,- Kč VIP předprodej


Billy Idol

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.