12.5.10: The Cult zahrají v létě v Praze

Britská kapela The Cult, která si získala v Británii a USA v 70. a 80. letech početný zástup příznivců a obdivovatelů v oblasti postpunkové a gotické scény, bude 10. srpna koncertovat v pražském Divadle Archa.

The Cult do své hudby vstřebali vlivy mysticismu, psychedelie, severoamerických indiánů, kytarové riffy Led Zeppelin i energie AC/DC. Prorazili v Anglii díky singlům jako She Sells Sanctuary, později v USA dokonce na metalové scéně s písní Love Removal Machine. V roce 1989 se zde The Cult dostali i do top ten s úspěšným albem „Sonic Temple“. Většímu úspěchu bránily časté změny ve složení kapely a spory mezi členy. V roce 1995 se po sérii neúspěšných nahrávek The Cult rozpadli, Ian Astbury kromě jiných projektů zpíval s kapelou bývalých členů The Doors, Rayem Manzarekem a Robbiem Kriegerem. V roce 2007 se Astbury a kytarista Billy Duffy dali opět dohromady s dalšími hudebníky - Chrisem Wysem na baskytaru a Johnem Tempestem na bubny. V témže roce vydali zatím poslední desku „Born into This“. Pražský koncert The Cult je tak výjimečnou příležitostí vidět naživo tuto legendu.

Vstupenky na pražský koncert jsou v prodeji v pokladně Divadla Archa za 970 Kč a v sítích Ticketpro a Ticketportal za 1.060 Kč včetně poplatku. Koncert uvádí agentura Charm Music a Divadlo Archa. Více informací na www.charm-music.cz a www.divadloarcha.cz.


cult

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

A to jsou mi dobré zprávy! :-)
Konečně !!! Tenhle koncert je povinnost !!!

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.