11.11.09: Killing Joke znovu zahrají v Praze

Killing Joke, kapela opředená ohněm a magií, již déle než čtvrt století působí na rockové scéně jako jeden z nejuznávanějších a nejvlivnějších spolků. Nyní se původní sestava Killing Joke – Jaz Coleman (zpěv), Geordie (kytara), Youth (baskytara) a Paul Ferguson (bicí) – vrací do studia, připravena natočit již třinácté album. Tato deska bude jejich první nahrávkou vydanou v rámci nové celosvětové smlouvy s labelem Spinefarm records.
 
Album chystané k vydání v dubnu 2010 bude po mnohých personálních změnách v sestavě Killing Joke znamenat návrat čtveřice, která spolu nebyla ve studiu celých dvacet sedm let! Svůj comeback pánové otestovali na sérii vyprodaných koncertů, běžící od minulého podzimu, a nyní se těší na natáčení nového materiálu.
V průběhu třech desetiletí se ze členů Killing Joke staly všestranné umělecké osobnosti, rozvíjející se mnoha směry. Trojnásobný držitel Grammy Jaz Coleman je známý spoluprací s nejlepšími světovými symfonickými orchestry i s místními folkovými soubory, jakým je například náš domácí Čechomor. Bubeník Martin „Youth“ Glover se zase vypracoval ve velmi uznávaného hudebního producenta, který dohlížel na alba The Verve, Primal Scream a je mimo jiné i spoluautorem největšího hitu elektronické formace The Orb „Little Fluffy Clouds“.
 
Skladby Killing Joke si s chutí převzali například Metallica či Foo Fighters, mezi další příznivce apokalyptických vizí kapely se počítají Jimmy Page a Billy Corgan. Vliv Killing Joke lze bez větších obtíží naleznout v tvorbě mnoha mladších kapel, jako Nirvana, Ministry či Nine Inch Nails a dalších skupin, které si i přes svou popularitu uchovaly vazby na tvrdší undergroundovou scénu.
Nesmrtelný styl Killing Joke se tedy dočká další reinkarnace jak ve studiu, tak na evropských pódiích. Během dubnového turné kapela navštíví vedle Německa, Belgie a Finska i naše hlavní město. Do Lucerna Music Baru se na ně můžete přijít podívat 26. dubna 2010.
 
Vstupenky v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 400,- Kč + poplatky, na místě za 500,- Kč.

 

killing_joke_-_Jaz

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.