Artpunkovi harcovníci Savage Republic v Praze

 

 SAVAGE_republic_poster66_smallIndustriální autonomie Ars Morta Universum vás ve čtvrtek 5. listopadu 2009 zve na strahovskou "Sedmičku", kde můžete vidět vystoupení losangeleských Savage Republic a tuzemského Kotle #26.
Savage Republic (USA)

Savage Republic, art-punkoví veteráni z Los Angeles, se vrátili ze zapomnění se vší parádou. V roce 2007 vydali první studiové album po 18 letech, nazvané 1938, následované působivým EP Siam vydaném u Neurot Records. Během 80. let byli Savage Republic undergroundovým fenoménem, hrajícím velmi neortodoxní představení ve vzdálených pouštních lokalitách, opuštěných továrnách, parkovištích a špinavých barech po celých Státech a Evropě s takovými hvězdami jako Einsturzende Neubauten, Minuteman, Sonic Youth a Live Skull. Stejně dobře se jim ale dařilo i na hardcore-punkových akcích s kapelami jako Bad Religion, Angry Samoans a Final Conflict.

Jsou známí svými osobitě znějícími kytarami, domorodým bubnováním, hlučnými vokály, kovovými rekvizitami (typicky 55galonový sud na naftu a nástroje sesbírané v kontejnerech a na skládkách) a melodiemi kombinujícími Morriconeho s Dickem Dalem. Jejich představení bývala rituální a případně zahrnovala i ohňovou show a výbušniny.

V současném složení tvoří kapelu Thom Fuhrmann, Ethan Port a Greg Grunke spolu s britským punkrockovým veteránem Val Hallerem a s proslulým bubeníkem a perkusionistou Alanem Waddingtonem. Na albu spolupracovali také multiinstrumentalistka Tara-T. Tavi, houslistka Julia Zucker a bubeník Bryan Taylor.

Aby zůstali věrni svým kořenům, Savage Republic rozšířili svůj jedinečný arabsko-folk-soundtrackový zvuk na hudební hybrid, který je zároveň současný i
nadčasový. Charakteristické kovové perkuse a kytarové rify jsou doplněné přízračnými ambientními motivy, navozujícími exotickou, snovou a zlověstnou atmosféru.

Kotel #26.

Historie seskupení sahá do roku 1997, kdy zakládající členové spolu s  dalšími příznivci pořádali industriální performance za igelitovou zástěnou při vernisážích spřátelených výtvarníků. Časem z této spíše zábavné činnosti vykrystalizoval soubor s pevnějším a  strukturovanějším konceptem. Počátky hudební tvorby se nesly v duchu undergroundu s industriálními prvky. Skupinou prošlo několik hudebníků, složení se měnilo, až se ustálilo do současného stavu. Po několika vystoupeních se zcela změnil ráz hudebního projevu. Do nástrojového vybavení se mimo klasického pracovního nářadí a železných prvků zařadilo i několik elektronických efektů.

Významným vedlejším  projektem je natáčení krátkometrážních dokumentárních filmů z průmyslového prostředí. Čtveřice Milan Kovový (Rušivé elementy a obsluha šrotu), M.Plech (Obalování nervů kovem), Pepe Ramirez (Bass,Korg AX5B) a Beliaroth (Hlas a skřípání) přiveze do Prahy ochutnávku nových tracků z připravovaného CD.

Savage Republic (USA), Kotel #26
5. listopadu 2009 (start 19:30)
Praha, klub 007 Strahov (Koleje ČVUT, Blok 7, Chaloupeckého 7)
Vstup: 150,- Kč

Klikněte pro zvětšení

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.