Kostelní varhany z pekla opět zadují v Praze

Připravte se na pořádný electro nášleh! Ve středu 17. prosince 2008 v pražském klubu Exit vystoupí kontroverzní německo/chorvatská electro trashová formace Lola Angst, které vévodí obří kostelní varhany.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zdroj: Mirage, CZ Sanctuary

Ačkoliv Alexandar Goldmann se čtyřmi křížky na hřbetu nepatří zrovna mezi muzikantské mladíky, jeho projekt Lola Angst s přehledem strká do kapsy i počiny daleko mladších kolegů. Tento zpěvák, původem z Chorvatska, namísto stárnutí dozrává jako víno, a není proto divu, že se jeho tvorba dá směle zařadit ke špičce německé alternativně elektronické scény. Samostatnou kapitolou je dnes již téměř kultovní živá prezentace Loly Angst, které svého času dominovaly (kromě kostelních varhan se šlehajícími plameny) i dvě tančící baletky.

Ty byly sice vysazeny kdesi uprostřed pustiny a tak do Prahy nepřijedou, ale pověstný Tourbus Loly Angst se řítí dál a letos se nevyhne se ani České republice. Alexandar "Jerusalem" Goldmann, silná rytmická podpora ze Srí lanky Tyrone Silva, Siegbert van der Schmu (ženatý se syntetizátory) a mistr basů Flexner představí v nově předělaném klubu Exit svůj velebný repertoár, poskládaný ze starých i zcela nových tracků. Chybět samozřejmě nebude ani hlavní aktér - ohnivá kráska Lola, která od poslední návštěvy Prahy utěšeně vyrostla - nyní již měří tři metry na výšku a váží přes tři metráky.

Diváci dostanou ochutnávku i z chystaného třetího CD "Viva la Lola", které bude v příštím roce (podle Goldmanna v "roce Loly") živě prezentována za účasti 7 profesionálních operních pěvců, malého komorního orchestru a cembala. Přijďte se podívat na jedinečnou show elektronických nomádů, kteří tráví více než dvě stě dní z roku na cestách ve svém přestavěném Lolabusu, který patřil německé armádě. Lola Angst totiž nejsou jen varhany, do pozadí kopající beaty a silné melodie - je to styl života, kterým se hlavní aktéři chtějí podělit s publikem o své upřímné opojení hudbou. A můžete se vsadit, že to dělají pořádně nahlas.


Lola Angst - I Love Myself (live)


Jako předskok Loly Angst byla vybrána pražská čtyřčlenka Tear frontmana Zdenka Vovesného, která má pověst jednoho z neprogresivnějších uskupení electro rocku u nás. Šlapavá živá rytmika (Adam - basa, Alex - bicí) je zdobena množstvím samplů, zvukem živých houslí (Anežka) a expresivním vokálem (Zdenek). Tou největší zbraní Tear je však koncertní energie, která nenechá nikoho na pochybách, proč byla kapela vybrána, aby reprezentovala českou scénu i na předních zahraničních festivalech.

Protože pánové z Loly Angst rozhodně nepatří mezi hvězdičky, které by se po vystoupení zamknuly v šatně, nebo jely rovnou na hotel, bude připravena i DJ party v režii CZ Sanctuary DJs Teamu, tentokráte orientovaná na taneční elektroniku. To znamená skvělou možnost "vypustit zbytek páry" a pořádně zapařit s Alexandrem Godmannem a dalšími postavami z čarovné země Lola.

Přijďte se do Exitu ukrýt před vánočním shonem, nákupní horečkou a tlouštíkem v červeném kabátu (a spřežením sobů)!

A pozor! Prvních 30 zájemců, kteří si koupí lístek přes předprodej CZ Sanctuary získává slevu 50,- Kč z lístku!

Lola Angst (D), Tear
17. prosince 2008 (start 20:00, afterparty 23:15 až do rána)
Praha, Klub Exit (Koněvova 219)
Vstup: předprodej (prvních 30) 200,- Kč / 250,- Kč / na místě 300,- Kč

Rozhovor s Lola Angst z minulého roku najdete zde (http://sanctuary.cz/rs2/index.php?text=1623-rozhovor-s-lola-angst)

 

 

Klikněte pro zvětšení

 

 

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.