Legendární Skinny Puppy se proženou Roxy

Kultovní Kanaďané Skinny Puppy, kteří dali tvář celé dnešní industriál a EBM scéně, se po dvou letech vrací do Čech...


*Tisková zpráva agentury D Smack U Promotion*

Kultovní Kanaďané Skinny Puppy dali tvář celé dnešní industriál a EBM scéně. V polovině devadesátých let ohlásili konec, ale na naléhavé volání fanoušků se opět vrátili na scénu. Letos se po dvou letech vrací také k nám, aby nám představili své poslední, již třinácté album s názvem Mythmaker. Koncert se uskuteční 9.srpna v pražském klubu Roxy.

Skinny Puppy vznikli v roce 1983 v Kanadě ve Vancouveru. Tehdy se setkali cEVIN Key a Nivek Ogre (vlastním jménem Kevin Oglivie) a zjistili, že se shodují v pohledu na hudbu a film - obdivovali pokřivený, zkreslený zvuk a obraz. Společně natočili svou první demokazetu pod názvem Back and Forth. cEVIN jich vydal padesát kusů a dnes má tato kazeta mezi příznivci SP neuvěřitelnou hodnotu.

Kapela přišla s hodně syrovým a neučesaným zvukem, jaký se do té doby dal těžko zaslechnout. Zvláště zajímavý byl Nivekův, elektronikou prohnaný zpěv - byl značně nesrozumitelný a drastický - stal se poznávacím znamením Skinny Puppy a mnoho elektronických kapel tento zvuk později přejalo. Niveův zpěv firmu Nettwerk Productions zaujal natolik, že jim v roce 1984 vydali EP Remission. Rok na to vydali i jejich první LP s názvem Bites. Na albu spolupracoval nový člen kapely Bill Leeb, ktery záhy odešel a založil jinou uznávanou kapelu, Front Line Assembly. Album Remission bylo mimořádně úspěšné jak u posluchačů, tak u kritiků. Skladby Assimilate a The Choke ovládly klubovou taneční scénu po celém americkém kontinentě a díky belgickému labelu Play It Again Sam vyšlo i v Evropě, kde taktéž vzbudilo značný ohlas.

Album, ruku v ruce se strhujícími živými vystoupeními, nastartovalo veleúspěšnou a dlouhotrvající éru kapely, bez níž by Marylin Manson, Front Line Assembly nebo Nine Inch Nails asi nebyli tam, kde dnes jsou, pokud by vůbec byli. Ačkoliv z původní sestavy zbylo jen základní duo Nivek Ogre a cEvin Key, které aktuálně doplňuje kytarista a hráč na syntezátory Mark Walk, Skinny Puppy jsou kapelou, která má dodnes stále co říct. Jejich hudbu jako vždy tvoří koláž elektronických ruchů, samplů, konkrétních zvuků, výrazné rytmiky a zkresleného vokálu. Navíc ale dokáží skloubit hluk, brutalitu a melodie takovým způsobem, jako nikdo jiný. Jejich letošní album Mythmaker i přes to, že zní na první poslech jemněji než předchozí nahrávky, je toho důkazem. Na vlastní oči se o tom můžete přesvědčit v Roxy.

Jako support se před Skinny Puppy představí zvukový extrémista Otto Von Schirach

Vstupenky zakoupíte v předprodejích sítě Ticketpro, Tickeportal a Ticketstram za 640,- Kč + poplatky.

**Skinny Puppy (CAN), Otto von Schirach (DE)**
9. srpna (čtvrtek) 2007, start 20:00
Praha, klub Roxy (Dlouhá 33)
Vstup: 640,? Kč

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

není co komentovat -jde se!

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.