SANCTUARY.CZ KOMPILACE JE VENKU!

Historický moment nadešel – račte si stáhnout výběr těch nejlepších tracků české a slovenské temné scény. Budou i limitované fyzické nosiče a release party.


Určitě znáte ten pocit, když pár let něco nosíte v hlavě, pak to několik měsíců dáváte dohromady a najednou to do sebe všechno zacvakne. A přesně k tomu dochází právě v tuhle minutu, ve 12:00 památného data 12. 12. 2017.  Právě teď vám totiž můžeme hrdě představit výsledek kolektivního snažení – historicky vůbec první (pokud je nám známo) kompilaci mapující českou a slovenskou temnou scénu, výběrovku "Sanctuary.cz presents: Dark Tunes from Czech & Slovak Caves". 

Zmíněná hrdost není až tak spojená s tím, že jsme tenhle nápad dotlačili k realizaci, ale hlavně na to, jak výsledek zní a kolik fakt kvalitní muziky v Čechách a na Slovensku v rámci scény vzniká. To nám dělá velkou radost. Navíc (jak jsme zjistili) tuzemská scéna pokrývá snad všechny žánry aktuálně spadající pod gotickou subkulturu – od klasického post punku, gothic rocku, deathrocku a dark wave přes synthpop, coldwave a temnou elektroniku až k dark ambientu, dokonce až k neofolku nebo witch house. Ano, čtete dobře.

Energická mladá krev i ostřílení umělci

Věc, která nás při sestavování kompilace upřímně překvapila, byl počet projektů, které odpověděly na naši výzvu. Fakt jsme nečekali, že se ozve skoro 60 (!) českých a slovenských umělců. I pro porotu sedmi na sobě nezávisle hodnotících publicistů bylo těžké vybrat jen 25 skladeb (víc jsme jich s ohledem na posluchače dávat nechtěli).

Dalším příjemným překvapením pro nás byla účast nejen zavedených jmen scény jako Tábor Radosti, The Last Days of Jesus, Lahká Múza, Terminal State nebo legendární XIII. století (zde v podobě hosta Bratrstva Luny), která leckdy přispěchala s dosud nepublikovanými bonbónky, vydanými exkluzivně na "Dark Tunes", ale velké spousty nováčků, kteří vůbec poprvé opustili zatuchlé sklepy a zkušebny a vyšli s netopýří kůží na trh. A znějí super! Ačkoliv se téhle scéně aktivně věnujeme už 13 let, bez mučení přiznáváme, že z pětadvaceti kapel, které uslyšíte na kompilaci, jsme zhruba o třetině jmen neměli do této chvíle tušení.  A přitom si to rozhodně zaslouží. To byl ostatně jeden z cílů kompilace – poňouknout zavedené umělce k nové tvorbě a novým dát prostor a důvod se prezentovat.


Booklet

CDčka a release party

Jak nám kompilace rostla pod rukama (na čemž má velikou zásluhou i VeNa z CyberdeliC StudiO –mastering a Anafox – hlavu ustřelující vizuál/obal/booklet), vznikla i myšlenka vyrobit limitovaný počet CDček pro sběratele. A taky že budou! DvojCD v trojchlopňovém digipacku bude k mání v limitovaném počtu 250 kusů pouze od kapel a na akcích Sanctuary.cz.

První příležitostí, kde CDčka seženete, je RELEASE PARTY v rámci našeho tradičního BatSave večírku, který proběhne 13. ledna 2018 v klubu FAMU. Tam se dostanete jak k nosičům, tak k některým z umělců z kompilace, kteří slíbili, že to s námi dorazí oslavit.  Přijďte taky!

Račte tahat a support the scene!

Kompilaci „Sanctuary.cz presents: Dark Tunes from Czech and Slovak Caves“ si můžete zadarmo stáhnout na adrese www.darktunes.cz nebo BandCamp profilu https://sanctuarycz.bandcamp.com/, včetně bookletu s informacemi o jednotlivých projektech.

A protože jedním z hlavních důvodů vzniku kompilace je snaha pomoci českým a slovenským projektům, můžete společnému cíli snadno přispět i vy – sdílejte zprávu o "Dark Tunes" mezi příznivce scény a mezi ty, které by zajímat mohla (nejen u nás, ale i v zahraničí). Kdo ví, třeba právě díky vám se někteří z účastníků dostanou k novým koncertům a fanouškům a budou se tím pádem své hudbě věnovat s o to větším elánem. A dobré kapely rozhodně pomáhají držet scénu naživu. 

Tak a dost řeči – stahování zdar a dejte nám vědět, jak se vám kompilace líbí. A třeba jaké tracky vás baví nejvíc. S umělci z "Dark Tunes" bychom určitě chtěli pak pracovat i dál a zapojit je do našich koncertních akvitiv. Které projekty byste chtěli vidět živě? Pište, pište, jsme zvědaví!

Tracklist

1.    DarkRoomDuke - INSTAble*
2.    Výsměch? - We can´t Escape* 
3.    Das Funus - Six Feet Under                     
4.    Fara - Depress** 
5.    Phosgene Girls - Bad Time Shema* 
6.    The Last Days of Jesus - 1-2-3 War
7.    Bratrstvo Luny feat. Petr Štěpán (XIII. století) - Třináctý úplněk
8.    Tongue - Fading* 
9.    Gloom - Lillyan
10.    Noví Lidé – Izolace 
11.    580 Miles - Minefield 
12.    Vokoj feat. Espe - Kosmoza* 
13.    Lahká Muza - Naplnenie
14.    Isiolia - Vengeance
15.    mulpHia - Čas*
16.    Projekt203 - Sirény
17.    Dren - My Log Saw Something* 
18.    Plague Called Humanity - Doomed Generation
19.    The Opposer Divine - Requiem for the AI*
20.    Tábor radosti - Světlonoš
21.    BloodPact - Savage Place*
22.    Whorewolf - Biological Unit*
23.    Terminal State - Home*
24.    Phragments - All Towers Must Fall
25.    Vespertine Soul - Days of the Silence*

* previously unreleased track
** live track

 

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Sláva!!!
Woo, novy Tongue!!

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.