Co uslyšíte dnes večer ve Scéně Radia Wave

Prostor ve dnešní Scéně zaujmou nejen novinky z gotických kobek, ale i ceněný skladatel Teho Teardo, aktuálně asi nejaktivnější spolupracovník Blixy Bargelda. Co se dozvíme?

Už podruhé se albově přihlásila ke slovu dvojice Blixa Bargeld a Teho Teardo. První z nich je českému publiku notoricky známý jako principál industriálních ikon Einsturzende Neubauten a dlouholetý kytarista Nicka Cavea a jeho The Bad Seeds. Ovšem i jeho, v současnosti asi nejbližší hudební spolupracovník, si zaslouží bližší představení. A to nejen kvůli kooperaci s německým milovníkem dadaismu, ale především pro velmi bohatou karieru, během níž spolupracoval s renomovanými muzikanty napříč žánry a ceněné soundtracky, které obdivuje i Ennio Morricone.

Scéna s PZ a TH (Dark Wave) (www.wave.cz/darkwave) je jediný rozhlasový týdeník v ČR zaměřený na darkwave a gotickou subkulturu. Vysílá ho Český rozhlas – Radio Wave každý čtvrtek mezi 22. a 24. hodinou.

Odvysílané pořady si můžete poslechnout v Jukeboxu Radia Wave (www.wave.cz/jukebox). Živé vysílání můžete po internetu naladit zde. Diskutovat s fanoušky můžete na Facebookovém chatu pořadu zde.

 

Teho Teardo & Blixa Bargeld – The Beast

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.