V dubnu vám přivezeme COVENANT!

Po více než čtyřech letech uposlechla bárka jménem Covenant volání Prahy.

Pokud jste se spolu s námi plavili po Vltavě v rámci desátého ročníku Prague Gothic Treffen, nemohli jste minout šviháka ve světlém obleku, kterým nebyl nikdo jiný než Eskil Simonsson, lídr elektronické hvězdy Covenant. Možná jste si později také prošoupali střevíce během jeho setu v klubu Storm. A protože jsme si s Eskilem padli do noty a jemu se v Praze zalíbilo, rozhodli jsme se ho znovu pozvat k nám, tentokráte s celou kapelou. A snad i s miláčkem českých elektroniků, panem Myerem.

Někdy v roce 1989 se dalo dohromady několik kamarádů, fascinovaných tehdejší elektronickou scénou. Asi 50 kilometrů od Helsingborgu tak vznikla kapela, která dostala jméno Covenant. Postupně se chlapci propracovali až k debutové desce „Dreams of a Cryotank“, která vyrazila do světa v roce 1994. Za zhruba dvacetiletou kariéru parta kolem Eskila vydala osm řadovek a hromadu dalších nosičů, kterými se výrazným písmem zapsala do synthpopového světa. 

 

Covenant - Call the Ships to Port


Největší díru do světa udělali Švédové hitem „Call the Ships to Port“ z alba „Northern Light“ (2002), který patří k tomu nejlepšímu, co můžete na elektronických parties zaslechnout. Ani jejich novější nahrávky však nezůstávají pozadu a drží krok s mladšími ročníky více než důstojně. 

Ta zatím poslední vyšla před dvěma lety a jmenuje se „Leaving Babylon“. Jak novější, tak starší songy zazní 8. dubna 2016 v Rock Café a není pochyb o tom, že propotit trikot nebude problém. V současné době je navíc v řadách Covenant opět i Daniel Myer, který je v Praze jako doma. Trasa Babylon – Praha má svůj kurz daný, zapište si tedy i vy všechny důležité souřadnice do lodních deníků.     

Facebook akce najdete tady.

 

 

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Parada budou se volat lode :)
jooonazivo - volani lodi, ričual noise a Last Dance jsou totalne nejvetsi jizdy koncertu... to je meydan jak na Tiestovi :))
Tak to je pecka! Zase dostsnu darek k narozeninám sice o 3.dny později ale už teď vim že bude ten nejlepší! Kootcho - tak to je vono jo? No opět jsi mel pravdu že se z toho...
no ale rict sem Ti to nemohl, to bys nemel takovou radost!!! a navic s Myerem je to vrchol.... tesim se, jak na prvni sukani!!!
A já si zase myslím,že největší jejich pecka je The men a to živě...
No tak uvidíme 8. dubna, která pecka bude live fungovat lépe :)
V Evrope hrali kolikrat s Decoded Feedback ... to je tu asi bez sance ?
Kootcho, vyšlo ti to parádně, málem to se mnou seklo když jsem otevřel sanctuary :-) Tak snad vše klapne, pořád mám v hlavě noční můru jak tenkrát v Roxy na nich skoro nikdo nebyl. To mi pořád hlava nebere, citil jsem se tam tenkrát jak když pár kámošů se přijde podivat do zkušebny.
to bylo nahovno, nas tam skakalo asi pět... ted to bude urcite plny :))
Super, konečně =) https://youtu.be/q4OZOaKpQYc

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.